İcradan satılık cami! Hem de müezzin evi ve Kur'an kursuyla birlikte!

İcradan satılık cami! Hem de müezzin evi ve Kur'an kursuyla birlikte!

İcradan satılık cami! Hem de müezzin evi ve Kur'an kursuyla birlikte!
İcradan satılık cami!
Hem de müezzin evi ve Kur'an kursuyla birlikte!

Artık ev sahibi, araba sahibi, at sahibi, olmak hikâye! Yat almak, apartman almak son derece demode! Devir cami ve stadyum sahibi olma devri! Aranızda “Nasıl yani?” diyenler de, “Bir stadyumum olsa da para kazansam” diye iç geçirenler de olabilir. Ama bu söylediklerimiz gerçekten de cuma günü satışa çıkarılıyor hem de açık artırmayla. Ancak hepsini satın almak için toplam 155 bin TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Daha önce ev, genelev ve et bile icralık olmuşken, “Bu kadar da olmaz” dedirtecek cinsten bir durum da şimdi Kahramanmaraş’ta yaşanıyor.

İcralık malların ucuz fiyattan alım satımlarına aracılık eden İcralik.com’un Genel Müdürü Can Emrah Özoral’ın verdiği bilgilere göre, Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Uncular Camii, yanında bulunan Kur’an Kursu ve imam ile müezzin evi ve Hayrullah Mahallesi’nde bulunan 12 Şubat Stadyumu, Kahramanmaraş İcra Hukuk Mahkemesi kararıyla açık artırma usulü yapılmak suretiyle satışa çıkarıldı. 12 Şubat Stadyumu 1, 512,50 TL, Uncular Camii, Kur’an Kursu, imam ile müezzin evi ise 153.288,26 TL bedelle açık artırma usulü satılacak.Edindiğimiz bilgilere göre cami ve stadyumun icra satış ilanında “Zemini inşaat yapmaya müsait”, “Alt yapısı tamamlanmıştır”, “Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanabilir”, “Merkezi bir yerdedir, etrafında yapılaşmalar vardır” yazıyor.

Stadyum, cami, müezzin ve imam evi satışları bu Cuma yani 26 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirilecek. Kimin satın alacağı şimdilik bilinmez ama açık artırmanın dikkat çekecek olması şüphesiz.

AÇIK ARTIRMAYA KATILMAK İSTEYENLERE İLGİNÇ UYARILAR

* Açık artırmaya katılacakların, alınacak yerler için yüzde 20 pey akçesi (kaparo) vermesi gerekiyor.
* Eğer bu parayı vermiyorlarsa bankadan teminat mektubu getirmesi şart.
* Satış peşin para ile yapılacak.
* Alıcı açık artırmayı kazandıktan sonra 10 gün içinde ödemeyi yapmak zorunda.

HABERTURK.COM EKONOMİ SERVİSİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER