İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Gereği Yapıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, paylaştı: Trafikte 'uçarak' araç sahibine saldıran şahıs gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Gereği Yapıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Gereği Yapıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, paylaştı: Trafikte 'uçarak' araç sahibine saldıran şahıs gözaltına alındı.


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dün kendisine korna çalan sürücünün önünü kesip camını yumruklayan ve emniyetten olduğunu söyleyen şahsın sivil biri olduğunu ve gözaltına alındığını açıkladı.


Yaşanan olay, yoldan geçen bir motosiklet sürücüsünün kask kamerasına yansıdı. İstanbul'da M.D., kendisine korna çaldığı gerekçesiyle trafikte bir sürücüye saldırdı.


Emniyet mensubu olduğunu söyleyen otomobil sürücüsü, aracını emniyete çektikten sonra cipin kaput bölümüne basarak cipin sürücüsüne tepki göstermeye devam etti. Trafik polisinin araya girmesiyle sürücü olay yerinden uzaklaştı. O anlar motosikletli sürücünün kask kamerasına saniye saniye yansıdı.


Bu sırada saldırıya uğrayan sürücü, trafik polisine söyle tepki gösterdi:


"Bu mu memur bey karşılığı? Bu yüzden yapıyorlar işte senin gözünün içine baka baka benim camıma vuruyor..."


Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olayla ilgili inceleme başlattı.


Olaya müdahale eden polis memuruna ‘Ben emniyettenim’ diyen M.D.’nin emniyetle ilgisinin olmadığı anlaşıldı. M.D., polis ekiplerince gözaltına alındı.


Ardından konuya ilişkin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan da açıklama geldi. Bakan Yerlikaya, 'Gereği yapıldı-7' paylaşımında şu ifadelere yer verdi:


"Sosyal medyada yer alan ve 'İstanbul’da bir şahıs kendisine korna çalan sürücünün önünü keserek camını yumrukladı' başlıklı görüntüler üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimizce görüntülere yönelik inceleme yapılmıştır. Söz konusu şahsın akan trafikte bir başka aracı durdurup sürücüsünün üzerine yürüdüğü ve taşkınlık çıkarmaya çalıştığı görülmüştür. Emniyet güçlerimize yakalandı. Kendisini emniyet mensubu olduğunu iddia eden şahıs emniyet güçlerimize yakalanmıştır. M.D. adlı şahsın emniyet görevlisi değil sivil vatandaş olduğu tespit edilmiştir. Şahıs hakkında gerekli işlemler başlatılmıştır."

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER