BULGARİSTAN BELLİ ÜLKELERE SINIRLARINI KAPATTI!

Bulgaristan belli ülkelerin vatandaşlarına geçici olarak ülkeye giriş yasağı koydu!

BULGARİSTAN BELLİ ÜLKELERE SINIRLARINI KAPATTI!
 BULGARİSTAN BELLİ ÜLKELERE SINIRLARINI KAPATTI!

Bulgaristan belli ülkelerin vatandaşlarına geçici olarak ülkeye giriş yasağı koydu!

BULGARİSTAN BELLİ ÜLKELERE SINIRLARINI KAPATTI! İŞTE YAYINLANAN LİSTE
Sağlık Bakanı Kostadin Angelov’un dün yayınladığı genelgeye göre, belli ülkelerin vatandaşlarına her türlü sınır kapısından giriş yasağı kondu. Geçici yasak 1 Aralık 2020 ile 31 Ocak 2021 tarihleri arasında geçerli olacak.

Söz konusu geçici yasaktan muaf olacak ve girişlerinde koronavirüs testi zorunluluğu olmayan ülkelerin vatandaşları şöyle sıralandı:

Bulgaristan, AB üyesi olan ülkeler, İngiltere, Kuzey İrlanda ve Schengen’e üye ülkelerin vatandaşları. Ayrıca Avustralya, Kanada, Gürcistan, Japonya, Yeni Zelanda, Ruanda, Kore Cumhuriyeti, Tayland, Tunus, Doğu Uruguay Cumhuriyeti, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Arnavutluk, Kosova, Bosna Hersek, Moldova, İsrail, Kuveyt, Beyaz Rusya ve Türkiye.

Bulgaristan’da kalıcı, uzun süreli veya uzun süreli ikamet statüsüne sahip kişiler ve bunların aileleri, ‘D’ tipi Bulgaristan’da uzun süreli kalma vizesine sahip kişiler ile AB üyesi ülkelerinde, İngiltere, Kuzey İrlanda ve Schengen bölgesi ülkelerinde ikamet izni olan kişilerde Bulgaristan’a giriş yapabilecek.

Girişlerde test zorunluluğu olan ülkeler hangileri?

Bulgaristan’a girişleri yasak olmayan tüm vatandaşlar zorunlu PCR testinden muaf tutulacak.

Fakat Bulgaristan vatandaşları da dahil olmak üzere veya listede yer alan ülkelerin vatandaşları listelerde yer almayan bir ülkeden Bulgaristan’a giriş yaptıklarında, 72 saat öncesinde yapılmış olan negatif koronavirüs testi sunmaları gerekecek. Aksi taktirde 10 günlük zorunlu karantina uygulamaları gerekecek.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109