Bizim Kızanlar’ı ABD’den dahi izlediler

“Lüleburgaz Belediyesi’nin müzisyenlere destek programı yurtdışından da izlendi”

Bizim Kızanlar’ı ABD’den dahi izlediler
 Bizim Kızanlar’ı ABD’den dahi izlediler
 
“Lüleburgaz Belediyesi’nin müzisyenlere destek programı yurtdışından da izlendi” 
 

Lüleburgaz Belediyesi’nin korona virüs salgınında zor günler geçiren müzisyenlerin yanında olmak ve onların sesini duyurmak amacıyla hayata geçirdiği Youtube ve Facebook üzerinden yayınlanan “Bizim Kızanlar Bizim Nağmeler” programı Türkiye’nin yanı sıra Almanya ve ABD gibi ülkelerden de izlendi. Trakya’nın dünyaca ünlü zurna üstadı Ahmet Özden’in konuk olduğu program 40 binden tekil kullanıcıya ulaşırken programda Özden çaldığı parçalarla ekranların başındaki izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. 
 

Korona virüs salgınında hem müzisyenlere destek olmak hem de seslerini duyurmak için “Bizim Kızanlar Bizim Nağmeler” canlı yayınını hayata geçiren Lüleburgaz Belediyesi’nin bu haftaki konuğu sadece Lüleburgaz’ın değil Trakya’nın dünyaca ünlü zurna üstadı Ahmet Özden oldu. Ekibiyle birlikte programa konuk olan Özden, zurnasıyla hayat verdiği parçalarla ekranlarının başındaki izleyiciye unutulmaz anlar yaşattı. 

 
Hem duygulandırdı hem neşelendirdi

 
Programa birbirinden güzel iki parçayla giriş yapan Ahmet Özden canlı yayın boyunca çaldığı parçalarla izleyenleri hem duygulandırdı hem neşelendirdi. Atatürk’ün ve Lüleburgaz’ın sevilen değerlerinden merhum Sırtlan Ahmet’in sevdiği Selanik Türküsü’nü de çalan Özden kulakların pasını sildi. 

 
40 bin kişiyi aştı

 
Lüleburgaz Belediyesi’nin Facebook ve Youtube sayfalarından canlı olarak paylaşılan program sadece birkaç saat içinde 40 binden fazla tekil kullanıcıya ulaştı. Program Lüleburgaz’ın sınırlarını aşarken ABD’den dahi programı takip eden müzikseverler oldu. Lüleburgaz Belediyesi’nin her hafta Cuma günü saat 21.00’de canlı yayınlanan “Bizim Kızanlar Bizim Nağmeler” programı Lüleburgaz Belediyesi Youtube ve Facebook hesaplarından izlenebilir. Programları kaçırmak istemeyen müzikseverler Youtube kanalına abone olabilir. 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER