NIKE, GALATASARAY’IN YENİ İÇ SAHA FORMASINI TANITTI

Nike ve Galatasaray, kulübün geçmişinden güç alan ve geleceğe yön verecek 2017-2018 sezonu iç saha formasını tanıttı.

NIKE, GALATASARAY’IN YENİ İÇ SAHA FORMASINI TANITTI
 NIKE, GALATASARAY’IN YENİ İÇ SAHA FORMASINI TANITTI

Nike ve Galatasaray, kulübün geçmişinden güç alan ve geleceğe yön verecek 2017-2018 sezonu iç saha formasını tanıttı.

Nike, Galatasaray’ın klasik parçalı forma tasarımıyla modern ve sofistike detayların buluştuğu yeni iç saha formasını tanıttı.

Ön bölümünde sağda sarı, solda kırmızı rengin kullanıldığı geleneksel parçalı tasarıma sahip 2017 – 2018 sezonu iç saha formasında modern V yaka kullanılıyor.


Tasarımdaki göğüs bandı, formaya modern bir görünüm katan çarpıcı diyagonal şekillerle bir araya geliyor. Bu birliktelik, Avrupa’daki en başarılı Türk takımının mirasını ve zengin tarihini kutlarken Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan İstanbul’un kültürel kesişmelerini temsil ediyor.
Kit, oyuncu hareket ettiğinde uzayan tasarıma sahip turuncu şeritin bulunduğu kırmızı şort ve üzerinde çizgisel grafik bulunan kırmızı çoraplarla tamamlanıyor.

2017-2018 iç saha kiti ilk kez Galatasaray’ın 29 Mayıs tarihinde Alanyaspor’a karşı oynayacağı maçta giyilecek ve 25 Mayıs tarihinde nike.com ve seçili Nike mağazalarında satışa sunulacak.


Nike Aeroswift Teknolojisi
Nike’ın bugüne kadar geliştirdiği en ileri teknolojinin kullanıldığı kit, yeni Aeroswift teknolojisi ile yüzde 10 daha hafif ve önceki formalara göre yüzde 50 daha esnek. Yeni yüksek performanslı ipliği sayesinde, teri ciltten eskisine oranla yüzde 20 daha hızlı emerken, yüzde 25 daha hızlı kuruyor. Tek ve çift ilmeklerin birleştirildiği yeni bir dikim tekniğiyle oluşturulan forma ve şortlar daha iyi nefes alma ve fit olma özelliğine sahip.

Sürdürülebilirlik Taahhüdü
Eşsiz performans ve daha az çevresel etki sağlayan geri dönüştürülmüş polyester kullanımıyla Nike, futbol kitleri için sürdürülebilir yeniliği ön plana çıkarıyor.

Kitin tişört ve şortları, geri dönüşümlü plastik şişelerin eritilmesiyle elde edilen iplikten hazırlanan geri dönüştürülmüş polyester kumaştan yapılmıştır.

Nike 2010 yılından beri üç milyardan fazla plastik şişeyi atık sahalarından toplayarak geri dönüştürülmüş polyester haline getirmiştir ve bu miktar 5 bin 200 futbol sahasını kaplamaya yetecek kadar fazladır.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER