FLU İLE NETLİK ARASINDAKİ YAKIN BENZERLİK

   FLU İLE NETLİK ARASINDAKİ YAKIN BENZERLİK

Karakterlerimizde, kişiliğimizde, binlerce farklılık ve neden sebep ilişkisi kuruludur. Hep kendimize dair ne kadar net olduğumuza inanırız ve çoğu zaman öz güven duygumuzu buna dayalı yaşarız. Asıl olan gerçek soru şudur; kendimize dair ne kadar net bilgiye sahibiz? Gerçek cevabı asla bilemesek de insanın kendini tanıması rakıya eklenen sudaki flu görüntü gibidir.

Nedenlerimiz hep bir sonuca bağlıdır her zaman ama bu durum çoğunlukla değişkenlik gösterir karakterimiz üzerinde. İnsan psikolojisi o kadar karmaşık ve derindir ki, çözümlenebilmesi için bile yılların oluşumunu tamamlayıp, karakterin oturması beklenmelidir. Bunun açıklaması aslında basit olmasına rağmen çözümü uzun bir zaman alabiliyor. Günlük ya da anlık ruh durumu bile karakterimize hatta günlük kişilik sergileme pozisyonumuza yansıyabiliyor.

Karşımızdaki kişiye verdiğimiz durum/duygu ilişkisi çoğu zaman değişkenlik göstermesine rağmen, karakterimize yerleşen öz güven, korku, endişe gibi durum-duygu psikolojisini yenmek ya da hakim olmak mümkün olmayabiliyor. Yine de yaşam sisteminde belirli yaşlarda edindiğimiz karakter ve kişiliklerimizin geçmişe nazaran değişkenlik gösterdiği birçok durumu ele alabiliyoruz. Her ruh bir damla su ile flu bir görüntü oluşturduğundan çözümlenmesi zor hale gelse de mutluluklarımızdan vazgeçmiyor olmak “ASIL” olandır…

Tuğçe YILMAZ
YORUM EKLE

banner110

banner109