FARKSIZ OLDUĞUMUZ KADAR FARKINDA DEĞİLİZ

FARKSIZ OLDUĞUMUZ KADAR FARKINDA DEĞİLİZ


Boyut değiştirir çoğu zaman insanlar, sadece göründükleri gibi olmadıklarından her an her dakika farklı bir karakter oluşumu içerisine girerler.  Çünkü ne yazık ki bahşedilen karakterlerin hiç birinin ne yeri, ne yurdu ne de vatanı bellidir. Değişken bir toplumun içerisinde, milyarlarca insan ile aynı havayı solumak kimi zaman zor olabiliyor.

İşte sırf bu yüzden mutluluk arayışı dediğimiz dürtüler,her geçen gün bizleri biraz daha hırpalıyor.  Farkında olmasak da yoruyoruz kendimizi hatta çevremizdekileri… Bazılarımız dünya bizim etrafımızda dönsün isterlerken, bazımız da sadece birileri içinden kendinden neler feda edebilirim diye bakıyor.

Kirleniyor dünyamız farkında olmadan kişilikler, karakterler, elimizde olan nedenlerden dolayı değişiyor.

Evet aslında her şey bizim elimizde fakat biz yaşarken sadece nefes almaktan yana mutlu olduğunu zanneden varlıklar haline geldik. Büründüğümüz kılık, içine girdiğimiz kılıf ile uyuşmuyor. Kimimiz kendi cehenneminde diri diri can çekişirken kimimiz de sahte mutluluklar ile besliyor bedenini.

Yıpranmamak adına kendimizi sevmek adına verdiğimiz çaba nerde kaldı? Kendimizi sevmeden önce insanları severdik biz. Birliktik, hep birlikteydik, ayrımlarımız olmadan yaşayan insanlarımızın dönemi ne kadar da çabuk kalktı ortadan… 

Eskiyen onlar değil biziz aslında; geçmişimizi unutan, duygularımızı yok eden, mutluluklarımızın da mutsuzluklarımızın da tek nedeni kendimiziz. Kendiniz dışında kimseyi suçlamayın, önce kendinizi yargılamaktan başlarsanız evrendeki mutluluk katsayınızı arttırırsınız.


YORUM EKLE

banner110

banner109