EYYY DEMİRCİ BOŞUNA UĞRAŞMA BENCE YIKAMAYACAKSINIZ BU ATOM KARINCAYI

EYYY DEMİRCİ BOŞUNA UĞRAŞMA BENCE YIKAMAYACAKSINIZ BU ATOM KARINCAYI
 
Evet bu yazımda Tuzla ile ilgili olacak kimse kusura bakmasın. 22 yıldır ulusal tv ve gazetelerde çalıştım. Hangi belediye ne yaptı, ne yapmadı hangi Belediye Başkanı ortamı nasıl gerdi, bazı terör örgütlerini ayaklandırdı ve masum insanlar ile polis karşı karşıya getirildiğini çok iyi biliyorum.

Hiç kusura bakmasın Mehmet Demirci o başkanlardan biri sendin. Daha önce 5 Yıl Tuzla' da Belediye Başkanlığı yaptın. Bana bir hizmetini söyle veya biri söylesin bende haber yapsaydım keşke. Ulusal TV ve gazetelerde evet geçmişte çok haber yaptım. Ama ne yaptım bir bakalım; o yıllarda Doğan Haber Ajansında çalışıyordum. Aydınlı Mahallesi ve Şifa mahallesindeki yıkım haberleri yaptım. Hele Şifa mahallesi; aman allahım o neydi, halk ayaklandı, terör örgütlerinin arayıpta bulamadığı bir ortam oluştu molotoflar havada uçuştu,  gaz bombaları desen bir yandan. O TOKİ ve KİPTAŞ Blokları şantiye halindeydi. Ve şantiyeler ateşe verildi, söndürmeye giden itfaiye aracı bile yakıldı. Fazla değil 6 veya 7 yıl önceydi. Oranın halkı bu olayları çok iyi hatırlar. Evet mahalle tek yumruk olmuştu. Lazı, Kürdü, Alevisi birlik olmuştu. Tek istekleri tapulu arsalarının üzerindeki evlerinin yıkılmaması için direndiler. Halk galeyana gelmişti. Halka sordum; sizin tapunuz yokmu, halk “bizim tapumuz var  yalnız imarımız yok. Ama burası 40 yıllık mahalle. Şimdi ise evlerimizi yıkıp, birilerine peşkeş çekmek istiyorlar” diye cevap vermişlerdi. Eeee Demirci soruyorum;  vatandaş oradaki arsasına lahana mı, soğan mı, patates mi veya domates mi ekmesini bekliyordun.  Veremedin mi imar, aha simdi imarları verilmiş. Bırak imarı mahalle halkı ada ada birleşip müteahhitlerle pazarlık bile yapıyorlar. Eyyy Demirci ne oldu, değermiydi bu gerginliğe.

Evett sonra seçime gidildi; Şadi Yazıcı diye bir adam aday gösterildi. Bunca olumsuzluklara rağmen sağ duyulu halk gene AK Parti dedi. Ve Şadi Yazıcı Beelediye Başkanı oldu. 5 Yıl geçti ve Şadi beyin hizmetlerinin bazılarına baktım. Ben okumaktan yoruldum ve şaşırdım.  sizde yorulun ve şaşırın. Bu kadar projenin 5 yıla sığdırılmasına şaşırdım. Kendi kendime bu adam hiç mi tatil yapmadı, diye düşündüm.

Sevgili Tuzlalılar ben Tuzla’da oturmuyorum bilesiniz. Gelelim hizmetlerden bazılarına; Marina, Şelale Park , 4 sosyal tesis, 3 okul ( 4. cüsünün temeli atıldı), engelsiz cami, engelsiz park, cami ve cem evlerinin temizliği, yaşlıların ev temizliği, sayısız parklar, Nikah sarayı. Kaymakamlık binası, Muhtarlık binaları, Tuzla Devlet Hastanesi ( temeli önümüzdeki aylarda atılıyor), Gönül Elleri Çarşısı, zenginlerin gasp ettiği sahil şeridi, Plaj, 112 Acil Servisleri. Yeter artık yolları, kavşakları yani küçük hizmetleri yazmıyorum. Tapuların verilmesini  yazmadan geçemem. Halkın tek isteğiydi tapularının verilmesi, oda çözüldü. Hadi çıksın biri bana bunların abartılı olduğunu söylesin. Bakın sevgili Tuzlalılar; bu hizmetleri kim yapsa yazardım, kimse benim babamın oğlu değil hizmet edeni yazarım arkadaş.

EVETTT GELELİM SANA DEMİRCİ KİŞİLİĞİN  ÇOK GÜZELLL 10 NUMARASIN AMAAAA
 
Sen 5 Yıl AK Parti’den Belediye Başkanlığı yaptın. Bu seçimlerde de tekrar partinden aday adayı oldun. Bu senin en demokratik hakkındı. Ama olmadı; partin gene sana kımızı kart gösterdi. Göstermektede haklıydı, çünkü seninle Tuzla’da seçim kazanılmazdı, bence kaybedilirdi. Ve aday göterilmedin, gittin. Bu sefer Büyük Birlik Partisi’ne gittin ordan aday oldun. Hayırlı Olsun. Benim en sevdiğim parti BBP, ama olmadı Demirci. Bana göre hata yaptın. Belki bana kızabilirsin ama senin yapman gereken, kendi partine yardımcı olman

İdi, sana yakışanda bu olmalıydı. Haaa bana soracak olursan Şadi Beyi devirebilirmisinizz cokk zor. 5 yılda bu hizmetleri yapan Şadi Yazıcı, Tuzla halkının gönlünde taht kurmuş bir adam. Adam gibi adam, ATOM KARINCA. Laf değil, dedikodu değil, icraat üretiyor şimdiden Tuzlalılara HAYIRLI OLSUN.

YORUM EKLE

banner110

banner109