‘Sıfır atık’ hareketinin öncüleri buluştu

Emine Erdoğan, (TOGEM-DER) sıfır atık projesine destek amacıyla organize edilen “Cemre Çarşısı”nı gezdi.

‘Sıfır atık’ hareketinin öncüleri buluştu
 ‘Sıfır atık’ hareketinin öncüleri buluştu

Emine Erdoğan, (TOGEM-DER) sıfır atık projesine destek amacıyla organize edilen “Cemre Çarşısı”nı gezdi.Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği’nce (TOGEM-DER) sıfır atık projesine destek amacıyla organize edilen “Cemre Çarşısı”nı gezdi.
“Temiz çevre” temasıyla Sheraton Grand İstanbul Ataşehir Hotel’de  düzenlenen etkinliğe katılan Erdoğan, Cemre Çarşısı’nı gezerek, “Sıfır Atık” temalı ürünleri inceledi.      

Programda, Emine Erdoğan’a, TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da eşlik etti. TOGEM-DER’in ihtiyaç sahibi aileler için dizayn ettiği dilek ağacında kart seçen Erdoğan, ailelere, hava temizleme makinesi, bisiklet, bilgisayar ve çamaşır makinesi bağışında bulundu. Erdoğan, el sanatı ürünleri ile yıkanabilir çocuk bezi ve alüminyum folyo yerine doğa dostu balmumundan üretilen folyoyu yakından inceledi. Ayrıca Erdoğan, KADEM tarafından desteklenen kadın girişimcilerin yaptıkları el sanatları ürünlerini inceledi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “sıfır atık” standında da bilgi aldı. Etkinlikte, denizleri ve yer altı su kaynaklarını korunmak için atık yağların lavaboya dökülmemesine dikkat çekildi.     

Dünyada ‘sıfır atık’ hareketinin öncüsü olarak bilinen Amerikalı Bea Johnson ile tanışan Emine Erdoğan, Türkiye’de ve dünyada sıfır atık projelerinin gelişimiyle ilgili sohbet ederek, bu konuya ilişkin deneyimlerini paylaştı.  Emine Erdoğan, Mutfak Atölyesi’nde, “sıfır atık yemeği”nin yapılması için şef Arda Türkmen’e eşlik etti.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109