Niloya’dan Ders Niteliğinde Bir Bölüm

Türkiye’nin sevilen yerli çizgi film kahramanı Niloya, yine dopdolu bir bölüm ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Niloya’dan Ders Niteliğinde Bir Bölüm

Niloya’dan Ders Niteliğinde Bir Bölüm

Türkiye’nin sevilen yerli çizgi film kahramanı Niloya, yine dopdolu bir bölüm ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

YouTube kanalında her hafta sonu yayınlanan yeni maceraları ile minik dostlarını eğlendirmeye devam eden çizgi kahraman ve arkadaşları, bu hafta ders niteliğinde bir bölümü ekranlara getiriyor. Çizgi kahramanların, denize atılan poşet gibi plastik atıkların suyumuza ve canlılara nasıl zarar verdiğini anlattığı “Benim Güzel Denizim” bölümü, 16 Eylül Cumartesi günü saat 09.00’da Niloya YouTube kanalında izleyicilerle buluşacak.

Türkiye’nin sevilen çizgi film kahramanı Niloya, hafta içi her gün TRT Çocuk ekranlarında, her hafta sonu ise mutluluk dünyasının kapılarını açtığı 5 buçuk milyon aboneye yaklaşan YouTube kanalında yeni bölümlerini sevenleri ile buluşturmaya devam ediyor. Her bölümünde ayrı bir macerayı hafızalara kazınan şarkılar eşliğinde minik dostlarına aktaran çizgi kahraman ve arkadaşları, eğitici ve öğretici içerikleri ile 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanıyor. Çizgi kahramanlar bu haftaki bölümünde çocuklar için hayatın içinden çok önemli bir konuyu ekranlara getiriyor.

Niloya Denizde Eğlenebildi mi?

Niloya ailesiyle birlikte yeni bir hikaye için Karadeniz’in güzel sularına açılmıştır. Pırıl pırıl mis gibi bir günde denizde seyahat ederken bir anda çok büyük bir balık görürler ve su sıçratır. Balık kuyruğunu çırpar ve suya girer. Niloya ve ailesi biraz ıslanmıştır. Balık teknenin etrafında dolaşmaya ve kuyruğuyla aileyi ıslatmaya devam eder. Niloya ve abisi çok mutludur. Su damlalarıyla eğlenmektedirler. Balık sonunda kafasını da gösterir. Ama oda ne? Balığın kafasına poşet takılmış. Niloya; Balık poşeti şapka mı sanmıştır yoksa? diye gülerek yorum yapar. Halbuki durum hiç öyle değildir. Suya atılan bir poşet balığa takılmıştır. Bu durumu Niloya’nın annesi poşetin balık’a neler yaptığını anlatır. Niloya çok üzülür. Niloya’nın babası suya atlar balığın kafasındaki poşeti alır. Artık balık ve aile rahat etmiştir. Poşet gibi atıklar sularda yüzyıllarca kalmaktadır ve deniz canlıları için çok zararlıdır.
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER