MUSTAFA TOPALOĞLU VE GRUP 571

MUSTAFA TOPALOĞLU VE GRUP 571

MUSTAFA TOPALOĞLU VE GRUP 571
MUSTAFA TOPALOĞLU VE GRUP 571


Yaşları 6-14 arası değişen 20 yetenekli çocuktan oluşturulmuş Çocuk Müzik Grubu; ancak altyapısında 100’e yakın çocuk bulunmaktadır.
GRUP 571 adını Peygamber Efendimizin doğum tarihinden almıştır. Adı ile dikkatleri üzerine çekti. Çocukların yanı sıra yetişkinlerinde büyük beğenisini topladı ve tüm dünyada yankılanmaya başladı.

 Gerek ses güzellikleri ve uyumları, gerekse şiir okumada iddialı oluşları ile gönüllerde taht kurdular. En önemlisi tertemiz yürekleri ile günahsız dillerden dökülen nağmeleri seslendirmek üzere bir araya geldiler. Projenin sahibi, yıllarını eğitime ve müziğe adamış bir isim İsmail Uslu. Grubun Müzik Yönetmenliğini de yine İsmail Uslu yapıyor. Grubun Sanat Yönetmeni de Gülay Uslu. Eserlerin sunumunda yer alan birbirinden güzel koreografiler, grubun kostüm tasarımları ve tüm aksesuarları da onun eseri.

Yetişen yeni nesle faydalı olmak, onlara milli ve manevi değerlerimizi öğretebilmek, çocukların diliyle çocuklara ve tüm kitlelere ulaşmak adına ortaya çıkmış bir çocuk müzik grubu. En güzel söz ve melodilerle çocukların kulaklarına ve kalplerine, görsel güzelliğin zirvesi koreografilerle de gözlere hitap ediliyor.

GRUP 571 şehir içi ve şehir dışı ve yurt dışı özel günler ve geceler, programlar, konserler, Ramazan etkinlikleri, festivallerde de sahne alıyor ve katıldıkları programların birçoğunda eserlerini canlı olarak seslendiriyor.

GRUP 571’ in 10 eserden oluşan, 571’de BİR GÜNEŞ DOĞDU isimli albümleri var. Şu an da 10 esere çekilmiş 10 video klipleri bulunmaktadır. 10 esere çekilmiş 10 klipli VCD ve DVD’leri de çeşitli müzik marketlerde yerini almıştır. Klipleri çeşitli TV Programlarında yayınlanmaktadır. GRUP 571 bu 10 klibin dışında Milli Eğitim Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı’nın ortak projesinde yer almış, 7 klipten oluşan eğitim şarkılarına da imza atmıştır. Toplam 19 adet klipleri bulunmaktadır. Bunların dışında çeşitli zamanlarda bazı sanatçılara da vokal yapmışlar ve kliplerinde de rol almışlardır.

Her an sahnede seslendirebilecekleri 100’e yakın eserin üzerinde bir repertuara sahip çok donanımlı bir gruptur.
 

Bu arada GRUP 571, 2. albüm için stüdyo çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. Eserleri ve klipleri; içerik, müzik ve görsel güzellik bakımından son derece titizlikle hazırlanmıştır.

4 Nisan 2010 tarihinde, dünyanın en büyük stadyumlarından birisi olan Amsterdam AJAX ARENA’ da, Avrupa’daki Türklerin yaptığı en büyük dayanışma etkinliğinde ülkemizi temsilen orada olacaklar.

Yaklaşık 1 yıldır Eğitimci-Yazar Mustafa K. Topaloğlu ile birlikte hazırladıkları proje, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel Etkinlikler kapsamında aylık KONSER & SEMİNER şeklinde sunulmakta olup çocuklar, yetişkinler ve eğitimciler tarafından büyük bir beğeni ile takip edilmektedir.


Etkinlik Tarihi : 12-11-2010   Saat :  20:00
 
Etkinlik Yeri : Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi
 Kültür A.Ş.     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER