KORE KÜLTÜR MERKEZİNİN 10. YILI KUTLANACAK!

TÜRKİYE VE KORE’NİN KARDEŞLİK HİKAYESİ ANLATILACAK!

KORE KÜLTÜR MERKEZİNİN 10. YILI KUTLANACAK!

KORE KÜLTÜR MERKEZİNİN 10. YILI KUTLANACAK!

TÜRKİYE VE KORE’NİN KARDEŞLİK HİKAYESİ ANLATILACAK!

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Kore Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı tarafından, Kore Kültür Merkezinin açılışının 10. yılı kapsamında Türkiye-Kore kardeşlik hikayesini anlatan etkinlikler düzenlenecek. Türkiye ile Kore’nin geçmişten günümüze uzanan yol arkadaşlığı, Ankara, İstanbul ve İzmir’de düzenlenen etkinliklerle anlatılacak. 
Kore Kültür Merkezinin 10. Yılını kutlamak ve Türkiye-Kore kardeşliğini perçinlemek için Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Kore Cumhuriyeti Kültür Bakanlığınca üç farklı şehirde etkinlikler düzenlenecek.
 
Üç ay boyunca sürecek kutlamalar kapsamında; video mapping gösterileri, Korece Güzel Konuşma ve Güzel Yazı Yazma yarışmaları, ünlü Koreli sanatçıların konserleri, Koreli yazarlarla söyleşiler gibi birbirinden renkli etkinliklere imza atılacak.
 
Geçmişten günümüze uzanan bir yol arkadaşlığı hikayesinin anlatılacağı video mapping gösterileri,  9-23 Ekim Ankara Ankamall AVM’de; 15-22 Kasım İstanbul Galata Kulesi’nde; 6-17 Aralık İzmir Saat Kulesi’nde gerçekleşecek.
 
Hazırlanan videoda; iki kardeş ülkenin 6. yüzyılda Göktürkler ile efsanevi Kore Krallığı Goguryeo’nın arasındaki temas ile başlayan dostluk hikayesinin günümüze kadar nasıl geldiğinin yanı sıra; paylaştığı sosyal ve kültürel değerler de gözler önüne serilecek. 
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı, Kore Kültür Merkezi Müdürü Kee Houng Park “Türkiye'de Kore Kültür Merkezi'nin açılışının 10. yıl dönümü kutlamalarında, gelenek ve modernliği birleştiren kaliteli Kore kültür etkinliklerinin Türk halkını etkilemesini umuyorum. Son 10 yılda elde edilen başarılara dayanarak, her iki halkın da birbirlerinin kültürlerini yürekten anlamalarına yardımcı olmak ve kültürel alışveriş aracılığı ile herkesi mutlu etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız." dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 16:29

İsa Kırım

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdul Kadir teknegoz
Abdul Kadir teknegoz - 3 yıl Önce

Merhaba ben abdul Kadir teknegoz müslüman türk kavminin bi mensubu olarak görüşmek dileğiyle selamlar Koreliler kardeşimiz japon lar akrabamız hepsinin bilgisi bende gizli yakında açıklanacak inşAllah

SIRADAKİ HABER