Klasik Otomobilcilerin ‘’Komşu Ziyareti’’

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, Mobil 1’in desteğiyle Yunanistan’ın Selanik şehrini ziyaret etti.

Klasik Otomobilcilerin ‘’Komşu Ziyareti’’
Klasik Otomobilcilerin ‘’Komşu Ziyareti’’

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, Mobil 1’in desteğiyle Yunanistan’ın Selanik şehrini ziyaret etti.
Yarım asrı deviren otomobilleriyle Selanik kentine üç günlük gezi düzenleyen üyeler, “Hız Değil, Haz İçin” sloganlarıyla klasik otomobilleri günümüz koşullarında yaşatarak geleceğe taşımayı hedefliyor.
İpsala sınır kapısından çıkan konvoy; Dedeağaç (Alexandroupoli), İskeçe (Xanthi) ve Kavala şehirlerini de ziyaret ederek, Yunanistan’ın ikinci büyük şehri Selanik’e (Thessaloniki) ulaştı.
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, 27 Nisan’da 25 araçlık klasik araçla İstanbul’dan yola çıktı. İpsala sınır kapısından çıkan konvoy; Dedeağaç (Alexandroupoli), İskeçe (Xanthi) ve Kavala şehirlerini de ziyaret ederek, Yunanistan’ın ikinci büyük şehri Selanik’e (Thessaloniki) ulaştı. 80 kişiden oluşan İKOD kafilesi toplamda 1200km yol yaptı. Selanik’te ilk olarak Atatürk Müzesi’ni ziyaret eden İKOD üyeleri ardından Selanik Başkonsolosluğu’na da nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Kafile bünyesinde yer alan ve seri olarak 1966’da üretilmeye başlanan ilk Türk otomobili Anadol’un,1976 yılına ait bir örneği de Atatürk’ün doğduğu evle birlikte fotoğraflandı. Selanik’te Mobil 1’in destekleriyle 3 gece konaklayan İKOD kafilesi, 30 Nisan pazar günü Türkiye’ye geri döndü.

IKOD Hakkında:
İstanbul Klasik Otomobilciler Kulübü Derneği İKOD, 2009 yılında klasik araç severler tarafından kurulmuş olup aynı zamanda Antika Otomobil Federasyonunun da kurucu üyesidir.Bir döneme damgasını vurmuş tarihi değer olarak görülen klasik araçları,günümüz koşullarında etkinlikler organize ederek yaşatmak ve geleceğe taşıyarak,gelecek nesillerle buluşturmak misyonuyla hareket eden İKOD'un bugün itibarıyla üye sayısı 205'dir.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER