İBB engelliler ve aileleri iftarda buluştu

Engelliler ve aileleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel iftar programında bir araya geldi.

İBB engelliler ve aileleri iftarda buluştu
 İBB engelliler ve aileleri iftarda buluştu

Engelliler ve aileleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel iftar programında bir araya geldi.

İBB Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü(İSEM) tarafından her yıl geleneksel olarak Avrupa ve Anadolu yakasında ayrı ayrı düzenlenen iftar programlarının ikincisi İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. İBB Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu iftar programına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, İBB Engelliler Müdürü Yeliz Yıldız Kökenek, Ak Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Habibe Başer Çiftçi, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Ak Parti İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Yücel Yıldızhan iştirak etti.

İftar programı SUFİSEM Müzik Grubunun ilahilerden oluşan müzik dinletisiyle başladı. İSEM bünyesinde profesyonel müzisyenler tarafından hizmet veren SUFİSEM Grubu seslendirdiği ilahilerle engelli ve ailelerini mest etti.

İftar öncesinde engelli ve ailelerinin masalarına ayrı ayrı giderek gül dağıtan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, Engelli ve Ailelerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Sayın Kadir Topbaş’ın selam ve Ramazan Tebriklerini iletti. Engelli ve aileleriyle kısa sohbetler eden İBB Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, engelli ve ailelerinin talep ve beklentilerini dinledi. Akşam ezanının okunmasıyla engelli ve aileleri hep birlikte dualarla iftarlarını açtı

Nihat Macit Engelli ve Ailelerinin Ramazan Ayını Kutladı

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit İftar programında yaptığı konuşmada “Rabbimize hamd-ü senalar olsun ki hep birlikte bir ramazan ayına daha ulaştık, hep birlikte bu güzel manevi atmosferde oruçlarımızı açabildik, dualarımızı edebildik” dedi ve tüm İslam alemi için bereketli, huzurlu ve mutlu nice Ramazanlar nasip eder inşallah”, temennisinde bulundu.

“Herkesi İstanbul’dan Memnun Bireyler Kılmak Amacındayız”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak başkanımız Sayın Kadir Topbaş Bey’in söylediği “Bir şehrin medeniyet ölçüsü kalitesi, o şehirde yaşayan tüm insanların dez avantajlı tüm grupların şehri kullanabilme oranlarına bağlıdır” ifadelerini kullanan Nihat Macit şu vurgulamayı yaptı: “Bu anlayış doğrultusunda İstanbul’u herkesim için yaşam standardı yüksek bir metropol; İstanbul’da yaşayan herkesi de yaşadığı metropolden mutlu bireyler kılabilmek amacındayız.”

Oruçlar açıldıktan sonra SUFİSEM İlahi Grubunun müzik dinletisiyle İBB Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü Anadalu Yakası İftar Programı sona erdi. İBB Alo 153-3 ücretsiz ulaşım hizmeti ile evlerinden alınan engelli ve aileleri yeniden evlerine aynı hizmetle ulaştırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER