ENGELSİZ YAŞAM FUARI

EYAF EXPO Engelsiz Yaşam Fuarı 29 Kasım tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açacak.

ENGELSİZ YAŞAM FUARI
 ENGELSİZ YAŞAM FUARI

EYAF EXPO Engelsiz Yaşam Fuarı 29 Kasım tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Engelli ve bakıma muhtaç bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla tasarlanan endüstriyel ürünlerin sergilendiği EYAF EXPO Engelsiz Yaşam Fuarı 29 Kasım tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi EYAF EXPO Engelsiz Yaşam Fuarı’nda engelli bireylere yönelik hizmet çözümlerini sergileyecek.

Engelli ve bakıma muhtaç  bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla tasarlanan endüstriyel ürünlerin sergilendiği EYAF EXPO Engelsiz Yaşam Fuarı 29 Kasım tarihinde  kapılarını ziyaretçilerine açacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hem destekçisi hem de katılımcısı olduğu fuar’da 126 metrekare stand ile İBB,  engelli bireylere yönelik uyguladığı ve geliştirdiği çağdaş hizmet çözümlerini tanıtacak.

İBB Standında Engelli Bireyler Yetenek Gösterileri Yapacak

Türkiye’de engelli bireylere yönelik düzenlenen en büyük fuar olma özelliği taşıyan EYAF EXPO Engelsiz Yaşam Fuarı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü(İSEM) İstihdam Birimi özel bir çalışma yaparak engelli bireylerin özel sektöre yönelik iş başvurularını alacak. 4 gün boyunca kapılarını ziyaretçilere açık tutacak fuarda; engelli bireylerin sahip olduğu yeteneklerin toplum tarafından farkedilebilmesine katkı sağlamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü müzik, ebru, resim linol baskı, takı tasarım gibi sanat dallarında  yetenek gösterileri tertip edecek. Canlı performans yapılacak  gösteriler  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü standını şenlendirecek. Engelli bireylerin el emeği göz nuru ortaya koyduğu çalışmalar stand alanında sergilenirken, özgün çalışmalar topluma bir farkındalık seslentisi olacak.

İBB Standında Sanal Gerçeklik Uygulamaları Engellileri Bekliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından projelendirilen “Keşfetmek için Engelsizsiniz” VR projesi de İBB İSEM standında yer alarak engelli ve ailelerinin tecrübesine sunulacak. Fuarda bir anket çalışması yapılacak sonuçlara göre sürdürülecek sanal gerçeklik uygulamasında; VR bölümünde 3 ekrandan sanal gerçeklik projesinin ankete konu sunumları gösterilecek, engelli vatandaşlarımıza doğa yürüyüşü, şehir turları, Uludağ’da kayak, motosiklet yarışı gibi ekstrem sporlar  sunu olarak tanıtılacak ve tercihe göre sanal gerçeklik uygulamaları şekillendirilecek.

Engelli Bireyler Yeniliklerden Haberdar Olacak

Engelli ve ailelerinin  ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetlere zahmetsizce ulaşılmasını sağlayacak olan  EYAF EXPO Engelsiz Yaşam Fuarı, engelli ve ailelerinin yaşamını kolaylaştıracak,  hayatlarına konfor katancak yeni ürünler ve gelişmeler hakkında da engelli ve ailelerinin bilgi sahibi olmasını sağlayacak. 

Yerel yönetimler tarafından engelliler için yapılan mimari ve kentsel uygulamaların ve hizmetlerin  beğenilere sunulacağı fuar, engellilere yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının da bir araya gelmesi yeni işbirlikleri yapması  açısından fırsatlar sunuyor.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER