Dedeler gençlerin tozunu attırdı

Erman Kunter Basketbol, EKBA U10 takımı ile Darülacezenin Dedeleri kapıştı, Dedeler, gençlerin tozunu attırdı.

Dedeler gençlerin tozunu attırdı
 Dedeler gençlerin tozunu attırdı


Erman Kunter Basketbol, EKBA U10 takımı ile Darülacezenin Dedeleri kapıştı, Dedeler, gençlerin tozunu attırdı.


Uzun zamandır basketbol karşılaşmalarını takip eden bir grup Darülaceze sakini, kendi aralarında basit bir takım kurdu. Takımın adını ise Dedeler takımı koydular. Bu takımla Erman Kunter spor okullarının EKBA U10 adlı takımına meydan okudu. Dedeler takımı ile EKBA U10 bu pazar, 27. 10.2019 günü saat 12.30'da karşı karşıya geldiler.Dedeler Takımını kısa adın EKBA olan Erman Kunter Basketbol takımı adına Genel Koordinatör Fatih Katipoğlu ve Efsane basketbol hocası Ömer Petorak karşıladı.EKBA U10 takımı Dedeler önce çay, kahve ve pasta ikram etti. İkramlar sonrası yapılan antrenmanların ve şut yarışmasından ardından başlayan maçın sonunda Dedeler takımı sahayı 2-1 galip terk etti.


Maç sonunda her iki takımın oyuncuları ve misafirler birlikte yemek yediler.Dedeler takımı harika bir oyun çıkardı. Ortaya koydukları takdiksel oyunlarla başarılı atışlar sergilediler.Konuya ilgili olarak konuşan Erman Kunter Spor Okullarının koordinatörü yaptığı açıklamada:

Geçmişimize saygı duyduğumuz için yaşlılarımıza sahip çıkıyoruz. Bu nedenle Darülacezede sevdiklerinden ayrı yaşayan yaşlılarımızı kurumumuza davet ettik. Amacımız kendilerine moral vermek ve neşeli bir gün geçirmeleri için yardımcı olmaktı. Bu nedenle hiç bir şeyden kaçınmadık, elimizden geleni esirgemedik. Dedeler takımı adında bir basketbol takımı kurmalarına yardımcı olduk. Sonuçta harika ve eğlenceli bir gün yaşadık. En kısa zamanda dedeler takımı yeniden misafir edeceğiz. dedi.Dedeler hem aldıkları hediyelerde hem de maç kazanmanın mutluluğu ile salondan ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 19:21

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER