Ataşehir Belediyesi’nin katkıları ile AIDS’e Karşı ‘Pozitif-Negatif Yaklaşımlar” Fotoğraf Sergisi açılıyor

Ataşehir Belediyesi’nin katkıları ile AIDS’e Karşı ‘Pozitif-Negatif Yaklaşımlar” Fotoğraf Sergisi açılıyor

Ataşehir Belediyesi’nin katkıları ile   AIDS’e Karşı ‘Pozitif-Negatif Yaklaşımlar”  Fotoğraf Sergisi açılıyor
Ataşehir Belediyesi’nin katkıları ile

 AIDS’e Karşı ‘Pozitif-Negatif Yaklaşımlar”

Fotoğraf Sergisi açılıyor

 

2007 yılından bu yana HIV/AIDS'e karşı kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla, her yıl sanat dünyasının önemli isimlerinin biraraya gelerek AIDS’i kendi cümleleriyle yorumladıkları “Pozitif-Negatif Yaklaşımlar” adlı fotoğraf sergisi bu yıl Ataşehir Belediyesi’nin desteği ile Palladium Alışveriş Merkezi’nde açılıyor.

Sanat Yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre'nin üstlendiği sergi Aralık ayı boyunca ziyaret edilebilecek.

Ataşehir Belediyesi ve Palladium Alışveriş Merkezi tarafından 01 Aralık Dünya AIDS Günü dolayısıyla düzenlenen ‘Pozitif-Negatif Yaklaşımlar” Fotoğraf Sergisi, AIDS ile ilgili bilinmesi gerekenleri ve hastalıktan korunma yollarını kamuoyu ile paylaşmak, hastalığa karşı bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

01 Aralık Çarşamba günü saat 15.00’da ünlü sanatçıların da katılımıyla Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından Palladium’da açılacak olan sergide Türkiye’nin önde gelen isimlerinin fotoğraf  ve mesajları birlikte yer alacak.

İlk olarak 2007 yılında Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu tarafından desteklenen “Bir Gençlik Hikayesi” konsepti ile gerçekleştirilen sergi bu yıl BOOM Stüdyolarında Ersoy Alp tarafından sanat dünyasının önemli isimlerinin objektife yansıyan kareleriyle yeniden kamuoyu ile buluşuyor.

Ünlülerin Desteği ile Aids’e Karşı Farkındalık Yaratılıyor…

Projeye destek veren ünlü isimler arasında;  Alex, Arzu Yanardağ, Aslı Tandoğan, Ayşegül Aldinç, Barbaros, Bedük, Bennu Yıldırımlar, Beste Bereket, Billur Kalkavan, Cem Özer, Çağla Kubat, Dolunay Soysert, Ebru Destan, Erkan Can, Ezgi Mola, Fatoş Kabasakal, Feride Çetin, Fettah Can, Gökhan Türkmen, Hepsi, Leman Sam, Nurseli İdiz, Özgür Masur, Prof Dr Bingür Sönmez, Sarp Apak, Seda Bakan, Selma Ergeç, Sibel Tüzün, Sinan Tuzcu, Şebnem Özinal, Tanju Çolak, Taşkın Sabah, Yonca Lodi, Zeynep Eronat yer alıyor.

Ünlü isimlerin kendi üsluplarıyla AIDS hastalığını ve bu hastalıkla ilgili bilinçli olmanın yollarını tanımladığı sergi, Aralık ayı boyunca 10:00 – 22:00 saatleri arasında Palladium Alışveriş Merkezi’nde ziyaret edilebilinecek.

“Hayata pozitif bakmak için biraz çaba!”

Ataşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk ve sağlıkla ilgili her türlü projeye destek verdiğini söyleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi: “Toplumumuzun AIDS hastalığına karşı bilinçlenmesi ve hastalığa karşı gerekli tedbirleri alması gerekiyor. Çağın hastalıklarından biri olan AIDS her geçen gün yayılıyor. Bunun sebeplerinden biride toplumumuzun yeterli bilgiye sahip olmaması. Bu sergi ile AIDS hastalığına dikkat çekip toplum bilincini arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

AIDS hastalığının önlenebilmesi ve hastalıkla ilgili toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla projeyi tasarlayan Kenan Bahadır Derre, “Biz verdiğimiz mesaja uygun olarak AIDS’den korkmak yerine, bu hastalığı tanımayı ve buna göre herkesin kendi yaşamında tedbir almasını öneriyoruz. Pozitif bir yaşam için hepimizin biraz daha çaba harcaması gerekiyor. Güçlerimizi birleştirerek pek çok şeyi değiştirebiliriz! Bu konuda toplumsal ve bireysel farkındalığı artırmak için çok çeşitli etkinlikler yürütüyoruz. Bu projede bize destek veren kişi ve kuruluşların katkısıyla önemli bir hizmette bulunduğumuzu düşünüyoruz” diye konuştu.

Palladium AVM Müdürü Semet Yolaç ise sergi hakkında şunları söyledi: “Bugüne kadar sosyal sorumluluk alanında fayda yaratan projelere imza atan Palladium olarak, yine çok özel bir projeye tüm varlığımızla destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra da toplumsal fayda sağlayan yepyeni projelere destek olmaya ve bunları hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER