AHMET YESEVİ’DE 5 BİN KİŞİYE İFTAR

AHMET YESEVİ’DE 5 BİN KİŞİYE İFTAR

AHMET YESEVİ’DE 5 BİN KİŞİYE İFTAR
AHMET YESEVİ’DE 5 BİN KİŞİYE İFTAR
Ahmet Yesevi Mahallesi’ndeki sokak iftarına 5 binden fazla vatandaş katıldı.  
 
Sultanbeyli’de Ramazan coşkusunun kaynağı sokak iftarları devam ediyor. Dün akşamki iftar daveti Ahmet Yesevi Mahallesi’ndeydi.

5 bin kişilik iftar

Her gün bir mahallede kurulan sofralardan bu sefer ki Ahmet Yesevi Mahallesi Kaptan-ı Derya Caddesi’ndeydi. Mahalle halkı kurulan dev sofraları tamamen doldurdu. Alanda 5 binden fazla vatandaş iftarı bekledi.

Düzenlenen iftar buluşmasında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “herkese bereket ve huzur dolu bir ramazan diliyorum” diyerek başladığı konuşmasında mahalle ziyaretlerinden sonra düzenledikleri mahalle iftarlarında vatandaşlarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlçede devam eden çalışmaları detaylandıran Keskin, “TEM Otoyolu Bağlantı Yolları projemiz bizim en önemli projelerimizden. Ahmet Yesevi mahallemizi de içine alan çalışmalarda neredeyse sona gelindi.

Kamu binalarımız noktasındaki eksiklilerimizi hızla tamamlıyoruz. Okullar, kültür merkezleri, itfaiye binamız, rehabilitasyon merkezimiz dışında yaptığımız iki karakol binasından biri Ahmet Yesevi mahallemizde.

 Sultanbeyli bölgesinin cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerliyor” dedi. Keskin, mahallenin cadde ve sokaklarında yapılan çalışmaları ve önümüzdeki dönemde planlanan projeleri anlattı ve “Mahallemize bu dönem bir park inşa ettik. Çamlık Caddesi’ni düzenleme, asfalt ve doğalgaz çalışmaları da devam ediyor” şeklinde konuştu.

12 Eylül’de oylanacak Anayasa değişiklik paketine de değinen Keskin, “Ülkemizin hızla kalkınması ve gelişmesi için önündeki engellerden kurtulması şart. Yeni anayasa paketi, bize kazandıracağı hak ve özgürlüklerle bu engeli ortadan kaldıracak. Bu yüzden her birimizin oyları hayati önem taşıyor.” dedi.   
Konuşmaların ardından kurulan sofralarda vatandaşlar yemeklerini yerken, masalarda yer bulamayan vatandaşlar için ise alanda sıcak yemek ikramı yapıldı.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER