5. Geleneksel Hasat Şenliği

5. Geleneksel Hasat Şenliği

5. Geleneksel Hasat Şenliği
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'nin, "Bahçıvan Çocuklar Projesi" kapsamında düzenlediği geleneksel Hasat Şenliği'nin beşincisi, Dünya Çevre Günü olan 5 Haziran'da kutlandı.

2006 yılında başlatılan Bahçıvan Çocuklar Projesi, her yıl yeni okullar ve öğrencilerin katılımıyla sürdürülmektedir. Projeye bu yıl katılan üç okul, TEB Ataşehir İlköğretim Okulu, Kemal Berktan İlköğretim Okulu ve Pembe Panter Anaokulu oldu. Bir eğitim-öğretim yılı boyunca ektikleri, diktikleri bitkilerin bakımını üstlenen bahçıvan çocuklar; bu süreçte edindikleri bilgi ve deneyimlerle artık birer küçük bahçıvan olduklarını ortaya koydular. Ürettikleri meyve ve sebzelerin şenlendirdiği hasat töreni, bunun en açık kanıtıydı.

Hasat Şenliği, küçük bahçıvanların ürünlerini sergilemelerinin yanı sıra, sundukları çeşitli gösterilere de sahne oldu. Çocuklar hazırladıkları etkinliklerle, şenlik boyunca velilere ve ziyaretçilere güzel dakikalar yaşattılar. Şenlik sonunda küçük bahçıvanlarımız, katılım belgelerini Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'nin kurucusu ve ANG Vakfı Başkanı Ali Nihat Gökyiğit'ten aldılar. Alandaki ürünleri yetiştirmenin ve hasat etmenin mutluluğunu aileleriyle paylaşan küçük bahçıvanlar, bu güzel günün heyecanı ve neşesiyle bahçeden ayrıldı.
NGBB, projenin yeni dönemine hazırlanırken; etkinliğin her aşamasında emek ve özveriyle katkıda bulunan proje öğretmenleri ile katılımcı okullara ve velilere teşekkür ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER