Karadenizde Palamut Bereketi

Karadeniz'de palamudun bol miktarda avlanması fiyatlara da olumlu yansıdı. bol miktarda palamut avlayan balıkçılar palamut balığının tanesini 3 liradan satılıyorlar.

Karadenizde  Palamut Bereketi
Karadenizde  Palamut Bereketi

 Karadeniz'de palamudun bol miktarda avlanması fiyatlara da olumlu yansıdı.  bol miktarda palamut avlayan balıkçılar palamut balığının tanesini 3 liradan satılıyorlar.

Karadeniz'de son 3 yılın en bol sezonu yaşanıyor. Her gece denize açılan tekneler binlerce kasa balıkla geri dönüyor. Hal böyle olunca fiyatlar da hızla düşüyor. Bayramın birinci günü 5 lira olan palamudun tanesi bugün 3 liradan satılıyor.
PALAMUT 'DAHA DA BOLLAŞABİLİR'

Hava şartlarının iyi gitmesi halinde palamut avının daha da bollaşmasını beklediklerini dile getiren balıkçılar,  "Şu anda her şey istediğimiz gibi gidiyor. Hava şartları tam istediğimiz gibi ve balık da kendisini gösteriyor. Sürecin bu şekilde sürmesi halinde palamut avcılığı önümüzdeki günlerde daha da artacaktır. Bu da fiyatın daha da düşebileceği anlamına geliyor. Daha önce de dediğimiz gibi Karadeniz insanı bu sezon palamut balığına doyacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER