Eğitimin Kültür Bekçileri…
Eğitimin Kültür Bekçileri…


Çankırı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nın faaliyetlerini, eğitime verdiği destekleri ve çalışmalarını yakından takip etmekteyim. Zamanın öğrencisi şimdinin eğitmeni olarak Vakfımızdan burs alan öğrencilerimiz ile bir araya geldiğimde birçok konu hakkında eksik olduğumu, yürüyecek yollarımızın uzadığını ve öğrenmenin ne kadar keyifli bir duygu olduğunu her defasında çok iyi anlıyorum.

Benimle yaşıt olan Çankırı Vakfı ilk kurulduğu günden bugüne kadar birçok öğrenciye destek olduğunu bilip, görmekteyiz. Önümüzdeki sene öğrenci sayısını ve burs miktarını artırmayı planlayan Çankırı Vakfı bünyesine destek veren ve verecek olacak olan bütün eğitim severlere seslenmek istiyorum;

Burs alan öğrencilerimiz ile bir araya geliniz. Onların düşüncelerini okuyunuz, onların hayata bakış açılarını, tecrübelerinin yaşlarından fazla olduğunu göreceksiniz. Onlar Çankırı ilinin bağrından gelen metropol şehre ayak uydurmak için bir kalem ile yola çıkmış çocuklar.

Sizlerin onlardan öğreneceğiniz çok fazla dipnot olacağına eminim.Onların adları Gelecek…

Sizler sadece burs vermiyor ayrıca burs vererek Çankırı’nın geleceğini planlamaktasınız. Her bir gencimizin bir yerlere gelmesi demek Çankırı ilinin hızlı ve gerekli bir şekilde büyümesi demektir.

Eğer destek vermek istiyorsanız bir öğrencide siz okutun.

Eğer bir şeyler öğrenmek istiyorsanız destek olduğunuz öğrenciler ile bir araya geliniz.

Çünkü zaman geri geldiğinde o öğrenciler sizlere destek olacaktır.

En azından deneyin derim.

Kazancınızı daha sonra birlikte sayarız.

Ne dersiniz?

ozlemilgazoz@gmail.com

YORUM EKLE