ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARINA YÜZDE 100 BURS VERİYOR

Türkiye’nin en büyük sinema okulu olma özelliğini taşıyan OFS Sinema Okulu, şehit ve gazi ailelerine yüzde 100 burs veriyor.

ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARINA YÜZDE 100 BURS VERİYOR
 ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARINA YÜZDE 100 BURS VERİYOR
Türkiye’nin en büyük sinema okulu olma özelliğini taşıyan OFS Sinema Okulu, şehit ve gazi ailelerine yüzde 100 burs veriyor.

‘Yaşatarak Öğretiyoruz’ sloganı ile yola çıkan sinema okulu şehit ve gazi çocuklarına da sahip çıkarak hayallerini gerçekleştiriyor. Florya’daki merkezinde 6 aylık eğitim döneminde 2 bin 500 kişiye eğitim vermeyi hedefleyen okulda, oyunculuktan yönetmenliğe, senaryo yazımından kurgu ve montaja kadar 19 farklı eğitim programı bulunuyor. Kadrosunda birçok ünlü eğitmenin de bulunduğu OFS Sinema Okulu’nda İlhan Şeşen müzik, Güven Hokna oyunculuk, Emre Tilevspor spikerliği eğitimi veriyor.

Mart ayında açılan OFS, 5 ay gibi kısa bir sürede ‘Kızım ve Ben’ adlı bir sinema filmi ile Uğur Işılak’ın ünlü Dombra şarkısının klibini tamamladı. 2 bin 700 metrekare alan üzerine kurulu sinema okulu yeni projelere hazırlanırken şehit ve gazi ailelerinin çocuklarına da sahip çıkıyor. Yaşadıkları zorlukları bir nebze olsun unutturmayı hedefleyen Türkiye’nin en büyük sinema okulu OFS yeni dönem kayıtlarında şehit ve gazi ailelerinin çocuklarına yüzde 100 burs veriyor. Eylül ayının sonuna kadar yeni dönem kayıtlarının devam ettiği okulda 144 saat eğitim verilecek.

19 Farklı Programda Eğitim Veriyoruz
OFS Sinema Okulu Kurucuları ünlü yapımcı Yılmaz Dilsiz ve Ali Cemal Gündüz. Türkiye’nin en büyük sinema okulu olmalarının verdiği sorumlulukların bilincinde olduklarını söyleyen Gündüz, “OFS Sinema Okulu’nda verilen eğitim standartları yükseltti. Oyunculuktan fotoğrafçılığa, senaryo yazımından spor spikerliğine kadar 19 farklı programda eğitim veriyoruz. Eğitmenlerimiz ise kendi alanlarında isim olmuş sanatçılar. Öğrencilerimiz sadece teorik bilgiyi almıyor; örneğin film setlerinde bulunarak pratiklerini de geliştiriyor’’ dedi. Gündüz yeni eğitim döneminde önemli bir karar aldıklarını da belirtti: ‘’Şehit ve gazilerimize her zaman şükran duyduğumuzu dile getiriyoruz. Ama bu yetmez. Bu yıl şehit ve gazi çocuklarına yüzde 100 burs vermeyi kararlaştırdık. Onların var olan yeteneklerini geliştirmek, meslek sahibi yapmak ve bir nebze olsun hayallerine ulaşmaya katkı sağlamak istiyoruz. Şehit ve gazilerimizin emanetleri için ne yapsak az.’’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109