SAKIP SABANCI EĞİTİM ÖDÜLLERİ VERİLDİ

SAKIP SABANCI ANADOLU LİSESİ’NDEN DERECEYLE MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER TOPLAM 50 CUMHURİYET ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

SAKIP SABANCI EĞİTİM ÖDÜLLERİ VERİLDİ
 SAKIP SABANCI EĞİTİM ÖDÜLLERİ VERİLDİ

SAKIP SABANCI ANADOLU LİSESİ’NDEN DERECEYLE MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER TOPLAM 50 CUMHURİYET ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

SAKIP SABANCI EĞİTİM ÖDÜLLERİ 24’ÜNCÜ KEZ SAHİPLERİYLE BULUŞTU

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNAN MELİSA TAPAN: ‘‘HAYALLERİNİZE ADIM ADIM İLERLEYİN. ÜLKEMİZE GÜVENİN, AMA EN ÖNEMLİSİ KENDİNİZDEN ASLA UMUDUNUZU KAYBETMEYİN” DEDİ


Sabancı Vakfı’nın sorumluluğunda 24 yıldır sürdürülen “Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri”, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nden ilk üç derece ile mezun olan öğrenciler, merhum Sakıp Sabancı’nın gençleri teşvik etmek amacıyla başlattığı “Eğitim Ödülleri” kapsamında toplamda 50 Cumhuriyet altını karşılığı Türk Lirası ile ödüllendirildi.


Melisa Tapan, Sabancı Vakfı yöneticileri ve mezun öğrencilerin ailelerinin katıldığı törende, dereceyle mezun olan öğrencilere ödülleri ve başarı sertifikaları verildi. Okul birincisi Hülya Çağla Azaklı 25, ikincisi Senanur Meriç 15 ve üçüncüsü Yunus Emre Topal’a 10 Cumhuriyet altını takdim edildi.


Mezuniyet töreninde konuşma yapan ve mezun öğrencileri tebrik eden Melisa Tapan, ‘‘Kıymetli dedem Sakıp Sabancı’nın da çok önem verdiği adını taşıdığı bu güzel okulumuzda, bugünü paylaştığım için çok mutluyum. 7 yıl önce ben de sizlerle aynı heyecanı paylaşmıştım. Ne yaparsanız yapın öğreniminizi durdurmayın. Öğrenmekten, gelişmekten asla vazgeçmeyin. Bunu yaparsanız gelişiminiz nefesiniz kesilinceye kadar devam edecek. Eğer yükseği hedeflerseniz potansiyelinizin üzerine çıkarsınız… Büyük bir hedefiniz olsun, o hedefe yaklaşacak küçük hedefler koyun, performansınız arttıkça hedefiniz büyüsün. Hayallerinize adım adım ilerleyin. Ülkemize güvenin, ama en önemlisi kendinizden asla umudunuzu kaybetmeyin.’’ dedi.

Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nden 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 235 öğrenci mezun oldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Lisans Yerleştirme Sınavı’nda en yüksek puan alan ve üniversiteye yerleşen üç öğrenciye lisans öğrenimleri süresince “Sakıp Sabancı Başarı Bursu” verilecek.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER