OKULLARDA ‘DEPREM FARKINDALIK EĞİTİMİ

İBB, ‘Deprem Gerçeği’ni unutturmamak için 21 okulda gerçekleştirilen eğitimlerle, çok sayıda öğrenciye, deprem eğitimi veriyor.

OKULLARDA ‘DEPREM FARKINDALIK EĞİTİMİ
 OKULLARDA ‘DEPREM FARKINDALIK EĞİTİMİ


İBB, ‘Deprem Gerçeği’ni unutturmamak için 21 okulda gerçekleştirilen eğitimlerle, çok sayıda öğrenciye, deprem eğitimi veriyor.


İBB, ‘Deprem Gerçeği’ni unutturmamak için toplumun farklı kesimlerine verdiği ‘Deprem Farkındalık ve Güvenli Yaşam Eğitimleri’ni, şimdi de okullarda sürdürüyor. 22 Ekim’de başlanan ve bugüne kadar 21 okulda gerçekleştirilen eğitimlerle, çok sayıda öğrenciye, deprem öncesi ile sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili hayat kurtarıcı bilgiler verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, merkez üssü Silivri’deki 5.8’lik depremin ardından startını verdiği, “Deprem Seferberliği”yle İBB, bir dizi eğitimlere başladı.

İBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu, AKOM’un (Afet Koordinasyon Merkezi) desteği ile pilot bölge olarak seçilen Avcılar ve Silivri’de “Deprem Farkındalık ve Güvenli Yaşam Eğitimleri” verildi. Eğitimler, her ilçenin belediye çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

-17 GÜNDE 21 OKULDA EĞİTİM VERİLDİ-
Deprem Farkındalık ve Güvenli Yaşam Eğitimleri’ni toplumun her kesimine vermeyi hedefleyen İBB, ilçelerin belediye çalışanlarından sonra şimdi de rotayı öğrencilere çevirdi. İBB’nin bu kapsamdaki eğitimleriyle, 17 günde 21 okulda çok sayıda öğrenciye, deprem öncesi ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili hayat kurtarıcı bilgiler verildi.

Sismoloji Uzmanı Prof. Dr. Şerif Barış’ın renkli anlatımıyla, Avcılar Ertuğrul Gazi Ortaokulu’nda başlanan eğitimlerde, öğrencileri sıkmadan ve korkutmadan deprem gerçeği gözler önüne serildi.

-EĞİTİMLERDE DEPREME HAZIRLIK VE ALINCAK TEDBİRLER ANLATILIYOR-
Türkiye’nin deprem ülkesi olduğuna dikkat çekilen eğitimlerde; depreme ve onun meydana getirebileceği zararlara hazırlıklı olma ve gerekli önemleri almanın önemine dikkat çekiliyor. Sismoloji Uzmanı Barış ve uzman eğitimciler aracılığı ile toplumun tüm kesimlerine verilmeye çalışılan eğitimlerde ayrıca, proaktif bir yaklaşımla deprem öncesi, deprem anında ve ardından neler yapılması gerektiği anlatılıyor.

-FENER RUM PATRİKHANESİ’NDE EĞİTİM-
Deprem Farkındalık ve Güvenli Yaşam Eğitimlerinden biri de Fener Rum Patrikhanesi’nde verildi. Yine Şerif Barış tarafından verilen eğitim, patrikhanedekiler tarafından ilgiyle dinlendi.

İBB, toplumun her kesimine ulaşana kadar, deprem farkındalık eğitimlerini, farklı kurum ve alanlarda gerçekleştirilmeye devam edecek.

-22 EKİM – 7 KASIM ARASI EĞİTİM VERİLEN OKULLAR-

Tarih

Okul Adı

22 Ekim 2019

Ertuğrul Gazi Ortaokulu

23 Ekim 2019

Mehmet Akif İnan Ortaokulu

24 Ekim 2019

Şehit Ramazan Sarıkaya İmam Hatip Ortaokulu

25 Ekim 2019

Şehit Tahsin Gerekli İmam Hatip Ortaokulu

30 Ekim 2019

Necdet Semker Ortaokulu

31 Ekim 2019

Borusan Oto Zehra-Nurhan Kocabıyık Ortaokulu

31 Ekim 2019

Güngör Tekiner Ortaokulu

31 Ekim 2019

Ömer Seyfettin Ortaokulu

1 Kasım 2019

Ali Karay Ortaokulu

1 Kasım 2019

Atatürk Ortaokulu

1 Kasım 2019

Filibeli Ahmet Hilmi İmam Hatip Ortaokulu

1Kasım 2019

Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu

4 Kasım 2019

Şehit Hacı Mehmet Sırma İmam Hatip Ortaokulu

4 Kasım 2019

Cihangir Ortaokulu

4 Kasım 2019

Milli Eğitim Vakfı Nihat Çandarlı Ortaokulu

5 Kasım 2019

Özel Avcılar Bil Ortaokulu

5 Kasım 2019

Özel Avcılar Final Ortaokulu

5 Kasım 2019

Okyanus Koleji

6 Kasım 2019

Özel Avcılar Uğur Ortaokulu

6 Kasım 2019

Avcılar Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi

6 Kasım 2019

İHKİB Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiİsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER