İyi Dersler Şoför Amca projesi, yeni döneminde 10 yeni ile gidecek

Geçtiğimiz 2 yılda 15 bin servis şoförüne trafik güvenliği konusunda eğitim veren proje bu yıl da 10 farklı ilde 13 binin üzerinde servis şoförüne ulaşacak.

İyi Dersler Şoför Amca projesi, yeni döneminde 10 yeni ile gidecek
 İyi Dersler Şoför Amca projesi, yeni döneminde 10 yeni ile gidecek

Geçtiğimiz 2 yılda 15 bin servis şoförüne trafik güvenliği konusunda eğitim veren proje bu yıl da 10 farklı ilde 13 binin üzerinde servis şoförüne ulaşacak.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin öncülüğünde hayata geçirilen “İyi Dersler Şoför Amca” projesinin yeni dönem için eğitim verilecek illeri belirlendi.
Michelin İyi Dersler Şoför Amca projesi, yeni döneminde 10 yeni ile gidecek

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları tarafından ‘Trafikte Sorumluluk Hareketi’ kapsamında gerçekleştirilen “İyi Dersler Şoför Amca” projesinin yeni dönem çalışmaları başladı. 2016-2017 dönemi boyunca 10 yeni ilde eğitim çalışmalarını gerçekleştirecek olan proje kapsamında 13 bin 500 şoföre ulaşılacak.

2014 yılında paydaş yapısı değiştirerek eğitimlerini yeniden şekillendiren “İyi Dersler Şoför Amca” projesi, yeni dönemde de taşımalı eğitim servis şoförlerinin yanı sıra ilkokul öğrencileri, okul yönetimi, öğretmenler ve veliler için de trafik güvenliği konusunda farkındalığı artırıcı çalışmalar düzenlemeye devam ediyor. 2014-2015 döneminde 15 bin servis şoförü, 4 binden fazla öğrenciye ulaşarak eğitimler düzenlenen proje kapsamında bu yıl 13 binden fazla servis şoförüne ulaşılması hedefleniyor.

Montana, “Yol ve yolcu güvenliği için çalışmaya devam edeceğiz.”


Marka olarak en büyük sorumluluk alanlarının yol ve yolcu güvenliği sağlamak olduğuna değinen Michelin Türkiye Genel Müdürü Manuel Montana, “2011 yılından bu yana büyük bir mutlulukla içerisinde yer aldığımız ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projemizin Türkiye için çok büyük bir önem taşıdığını düşünüyoruz. Taşımalı eğitim, ülkemizi bir bütün olarak ele aldığımızda eğitim sisteminin devamlılığı için gerçek bir ihtiyaç. Bu sistem içerisinde yer alan öğrenciler, uzun saatlerini serviste geçirerek okullarına varıyor ve bu süreçte servis şoförleri çocuklar için bir rol modele dönüşüyor. Biz de İyi Dersler Şoför Amca projesi ile taşımalı eğitim servis şoförlerini “Trafikte Güvenlik”, “Trafikte İletişim ve Davranış” ve “Trafikte İlkyardım” konularında eğitiyor, farkındalık düzeylerini yükseltiyoruz. Her dönem yeni 10 ilde yer alarak projemizin tüm Türkiye’ye yayılmasını umut ediyoruz.” dedi.

10 yeni ilde eğitimler devam edecek


2 yıl içerisinde 20 ilde gerçekleştirilen eğitimler, projenin yeni döneminde Adana, Antalya, Adıyaman, Aydın, Çankırı, İzmir, Kocaeli, Konya, Zonguldak ve Düzce olmak üzere 10 yeni ilde şoförlere ulaşarak “Trafikte Güvenlik”, “Trafikte İletişim ve Davranış” ve “Trafikte İlkyardım” konularında bilinçlendirecek. Eğitimler önceki yıllarda Balıkesir, Edirne, Gaziantep, Isparta, Karabük, Kars, Malatya, Muğla, Nevşehir, Trabzon, Ankara, Bursa, Kastamonu, Kayseri, Kütahya, Samsun, Manisa, Mersin, Sivas ve Tekirdağ illerindeki gerçekleştirilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER