İMİB’İN YENİ BAŞKANI AYDIN DİNÇER OLDU

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) yeni başkanını seçti. Tür-Er Madencilik İnş. Nak. Ve Dış Tic. Ltd. Şti.’nin sahibi Aydın Dinçer oldu.

İMİB’İN YENİ BAŞKANI AYDIN DİNÇER OLDU
 İMİB’İN YENİ BAŞKANI AYDIN DİNÇER OLDU

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) yeni başkanını seçti. Tür-Er Madencilik İnş. Nak. Ve Dış Tic. Ltd. Şti.’nin sahibi Aydın Dinçer oldu.

İMİB’de, 21 kişilik yönetim kurulu üye sayısının son olarak ağustos ayında istifa eden üyelerle birlikte 7 kişinin altına düşmesi ardından tüzük gereği yönetim İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği’ne geçmişti. Genel Sekreterliğin belirlediği takvime göre 5 Kasım Pazar günü Yenibosna Dış Ticaret Kompleksi’nde, yeni yönetimi belirlemek için Olağanüstü Seçimli Genel Kurul yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimi, 343 geçerli oyun 218'ini alan Tür-Er Madencilik İnş. Nak. Ve Dış Tic. Ltd. Şti.’nin sahibi Aydın Dinçer kazandı ve İMİB'in yeni başkanı oldu.


Yönetim Kurulu Başkan Adayı 

Aydın DİNÇER, Tür-Er Madencilik İnş. Nak. Ve Dış Tic. Ltd. Şti.


Yönetim Kurulu Üye Adayları 

Alkan Mermer ve Granit San. A.Ş.
Altınsoy Madencilik ve Tic. A.Ş.
Aze Madencilik Dış Tic. San. Ltd. Şti. 
İlan Madencilik San. ve Tic. A.Ş.
Kasmer Mermer San. ve Tic. Ltd. Şti. 
Marmor Madencilik ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Temmer Mermer Madenc. İnş. San. ve Tic. A.Ş.
Verona Granit Mermer San. Tic. Ltd. Şti.
Vezir Madencilik Endüstri San. ve Tic. A.Ş
2E Madencilik Nakliyat Paz. San. ve Tic. A.Ş
Seçim Kazandıran Manifesto
Seçim öncesi İMİB üyelerine gönderdiği manifesto (ektedir) ile hedeflerini açıklayan Aydın Dinçer seçimi kazandı. Aydın Dinçer, manifestoda belirttikleri hususları yerine getirmek için vakit kaybetmeden çalışmaya başladıklarını ifade etti.

Aday Listemizin İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Olağanüstü Genel Kurulu Manifestosu

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, ‘Olağanüstü Genel Kurulu’ 4 ve 5 Kasım 2017 tarihlerinde yapılarak yeni başkan ve yönetim kurulu seçilecektir.
 
İMİB Yönetim Kurulu Başkan adayı; Marmara adasında ‘Marmara mermeri’, Badalan bölgesinde ‘Dolomit’ ocakları ile hem bu bölgede hem de İstanbul’da bulunan mermer fabrikaları ile faaliyet gösteren "Tür-Er Madencilik” ile "Dinçer Mermer”in kurucu ortaklarından olan ve "İstanbul Mermerciler Organize Sanayi Bölgesi” Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Sayın Aydın Dinçer olmuştur. 62 yıldır mermer sektöründe faaliyet gösteren ve ihracat yapan şirketlerinin ikinci kuşak temsilcisi olan Sayın Aydın Dinçer, 1998 yılı itibarıyla şirketlerin yönetimini devralmıştır. Üniversite eğitimini Amerika’da ‘Uluslararası İlişkiler’ dalında tamamladıktan sonra Yüksek Lisans eğitimini "Türkiye’de Sanayileşme Politikaları” başlıklı teziyle tamamlamıştır. Hukuk dalında yaptığı doktora çalışması devam etmektedir.

 
Sayın Aydın Dinçer ile beraber yönetime aday olan şirketler sırasıyla; "Alkan Mermer”, "Altınsoy Madencilik”, "Aze Madencilik”, "İlan Madencilik”, "Kasmer Mermer”, "Marmor Madencilik”, "Temmer Mermer”, "Verona Granit-Mermer”, "Vezir Madencilik” ve "2E Madencilik”tir.
 

Başkan adayı Sayın Aydın Dinçer ve Yönetim Kurulu üyeleri, en önemli hedeflerinin ihracatı artırmak olduğunu belirterek diğer önemle üstünde durulması gereken hedeflerini şu şekilde sıraladılar;

Yoğun bir şekilde ihracat yaptığımız pazarlarımızdaki payımızı artırarak korumak ve yeni pazarlar oluşturmak. Bu yeni pazarları en kısa sürede mevcut pazarlarımızın arasına katmak.

"Türk Mermer”ini uluslararası pazarda markalaştırıp, katma değerini yükselterek birim satış fiyatımızı en önemli rakip ülke olan İtalya’nın birim fiyat seviyelerine çıkartmak.

"Ege Maden İhracatçıları Birliği”, "TÜMMER”, "Türkiye Madenciler Derneği” ve sektörün diğer tüm dernekleri ile küskünlükleri kaldırıp, birarada çalışıp "Türkiye İhracatçılar Meclisi”nin de desteğini alarak sektörümüz için faydalı çalışmalar içinde olmak. Sektörümüzün diğer birlikleri "Ege Maden İhracatçıları Birliği”, "TÜMMER” ve "Türkiye Madenciler Derneği” ile düzenli toplantılar yapılmasını sağlayarak sektörümüzün sorunlarına ortak çözüm önerileri oluşturmak. Fikir birliği sağlanarak oluşturulan bu çözüm önerilerini, yetkili makamlara tüm birliklerin imzasını taşıyacak şekilde sunmak.

İnovasyon ve tasarım ürünler üzerinde çalışmalar yapan firma sayısını artırma amacıyla bu firmalara ihracatçı birliği kaynaklarıyla sağlanabilecek tüm maddi, lojistik ve eğitimsel desteği vermek. Uluslararası projelerde mimari projelerin yapım aşamasında, projelere "Türk Mermer”ini yazdırmak; dolayısıyla nitelikli işlere "Türk Mermer”i imzasını atmayı başarmak. Yurtdışı projelerinin takipleri yapılarak tüm üyelerimize proje hakkında detaylı bilgilendirme sağlamak. Dolayısıyla ihracatın artmasına katkıda bulunmak.

Ekonomi Bakanlığı’nın teşviklerinden şahıs firmalarımızın da yararlanması için girişimlerde bulunmak.

İhracatçı firmalarımızın ihracat yaptıkları gümrük beyannamelerini üretici firmaya teslim etmelerinden dolayı oluşabilecek müşteri gizliliğini ihlal edecek olumsuzlukları engellemek için Gümrük Bakanlığı ile görüşülerek müşteri isimlerini koruma altına almak için çalışmak.

URGE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi) projesi, Ekonomi Bakanlığının ihracatçılara sağlamış olduğu önemli bir destektir. Bu desteğin küçük ve orta ölçekli firmalara verimli bir şekilde kullandırılması gerekmektedir. URGE ile ilgili mevzuat gereği projeye katılan firmaların kararları esastır. Birlik yönetim kurulları bu projeler üzerinde ve faaliyetlerinde söz sahibi değildirler. Dolayısıyla URGE kaynakları, projeye katılan firmaların ortak kararları doğrultusunda harcanmalıdır. URGE gruplarını oluşturan firmaların alacakları kararlar doğrultusunda faaliyetler gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır.

İMİB bütçesini ve devlet teşvik kaynaklarını kişisel keyfiyetten uzak, doğru ve verimli harcamak.

Temennimiz, tüm sektör paydaşlarımızın ortak hareket edebileceği bir birlik oluşturmak 

Her ne kadar iç piyasa direk konumuz olmasa da Türk mermerinin Türkiye’deki projelerde kullanılması için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Uygulayıcı firmalarımız ile İstanbul’daki projeleri yapan mimarlık ofislerini biraraya getireceğiz ve projelerinde ne tür malzemeler kullanacaklarını birebir anlatacakları platformlarda buluşturacağız. YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER