Dünyaca ünlü şefler Türkiye’ye geliyor

Dünyaca ünlü şefler Metro Türkiye sponsorluğunda bir kez daha Türkiye’ye geliyor

Dünyaca ünlü şefler Türkiye’ye geliyor

Dünyaca ünlü şefler Türkiye’ye geliyor
Dünyaca ünlü şefler Metro Türkiye sponsorluğunda bir kez daha Türkiye’ye geliyor

Gastronomi meraklılarının heyecanla beklediği 6. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, bu yıl “Tasarım” teması ile Michelin yıldızlı dünyaca ünlü şefleri ve yeme içme tutkunlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor. Türk mutfağına sahip çıkmak, Türk mutfak kültürünün gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak ve Türk şeflerinin gelişimine katkıda bulunarak dünyada hak ettikleri yere gelmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, ilk yıllarından bu yana desteklediği konferansın bu yıl 6. kez ana sponsorluğunu üstleniyor.
 
5 Kasım 2021 - Dünyaca ünlü şeflerin çalışma atölyeleriyle ve özel sunumlarıyla sahne alacağı 6.Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, 7 Kasım Pazar günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Metro Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleşecek. Sözen Organizasyon tarafından düzenlenen ve sektörün ileri gelenlerini ve gastronomi tutkunlarını ağırlamaya hazırlanan Gastromasa, bu yıl “Tasarım” temasıyla konuklarına benzersiz bir deneyim yaşatacak. Sanatın lezzetle buluştuğu bu özel tema, dünyaca ünlü şeflerin ellerinde birer sanat eserine, sunumlarında ise ilham verici hikâyelere dönüşecek. Türkiye’nin dünyadaki gastronomi yüzü olan ve alanında dünyanın 4’üncü büyük konferansı olma özelliği taşıyan Gastromasa yine adından söz ettirecek. 
 
Konferansa katılacak dünyaca ünlü şefler arasında başta ABD, İspanya ve Almanya’dan Mugaritz Restaurant, Bachour Bakery, DiverXO, Restaurant La Vie Osnabrück, Disfrutar Restaurant gibi ünlü restoranların ödüllü şeflerinin yanı sıra The Best Chef Awards tarafından Yılın Şefi seçilen Dabiz Munoz da yer alıyor. İnovatif fikirleriyle dünya gastronomisinde fark yaratan katılımcı 21 başarılı şef, 6.Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı kapsamında etkileyici tekniklerini gösterecek; canlı workshop’lar ve tadım etkinlikleri gerçekleştirecek.
 
Mutfak kültürümüz dünyaca ünlü şeflere tanıtılacak 

Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, yaptığı konuşmada Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın da tıpkı Metro Türkiye bünyesinde faaliyet gösteren Gastronometro platformunda olduğu gibi katılımcıları Türk mutfağı ile buluşturduğuna, Türk şefler ile yabancı şefleri bir araya getirdiğine dikkat çekerek ilk yıllarından bu yana konferansa ana sponsor olarak desteklediklerini söyleyen Türüng, “Metro Türkiye olarak amacımız, Türk mutfağına sahip çıkmak, Türk mutfak kültürünün gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak ve Türk şeflerinin gelişimine katkıda bulunarak dünyada hak ettikleri yere gelmelerini sağlamak. Bu amacımız doğrultusunda yaptığımız çalışmalarda şeflerle iş birlikleri yapmaya, onları bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri platformlarda bir araya getirmeye önem veriyoruz. Bu nedenle yerli ve yabancı birçok şefi ağırlama ve mutfak kültürümüzü tanıtma fırsatı bulduğumuz Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na da ilk yıllarından bu yana destek veriyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Michelin yıldızlı şefleri Türkiye’de ağırlayan bu özel konferansın gastronomi dünyasını bir araya getirecek olmasının heyecanını şimdiden yaşıyoruz.” dedi.
 
Metro Türkiye Hakkında

1964 yılında Almanya'da kurulan ve bugün 34 ülkede hizmet veren uluslararası perakende şirketi Metro, 1990 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet göstermektedir. 30 yılı aşkın bir süredir Türk mutfak kültürünü ve değerlerini korumak, gelecek nesillere aktarmak ve Türk mutfağının şefleriyle birlikte dünyada hak ettiği yere gelmesi amacıyla çalışan Metro Türkiye, bugün Türkiye’nin 21 şehrinde 37 mağazasıyla 4.200’ün üzerinde çalışana istihdam sağlamaktadır. Mağaza operasyonlarının yanı sıra Gıda Sevkiyat Operasyonu (FSD) ile 60’tan fazla şehirde profesyonel müşterilerine gıda sevkiyat hizmeti gerçekleştirmekte; son tüketicilere ve HORECA (otel, restoran, kafe) işletmelerine 40 binden fazla çeşitte gıda ve gıda dışı ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır. Sürdürülebilir İş Ödülleri sahibi olan Metro Türkiye ekonomik, çevresel ve sosyal etkileri dikkate alarak faaliyetlerini sürdürmektedir. İzlenebilirlik, gıda güvenliği ve gıda atığı alanlarında uzun soluklu projelere imza atan ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sertifikasına da sahip olan şirket yerli üretimi, üreticileri ve kooperatifleri desteklemekte ve coğrafi işaretli ürünlerin yaygınlaşmasına ve ihracatına katkı sağlamaktadır. Metro Chef, Metro Professional, Metro Premium, Aro ve Rioba gibi kendi markaları ile de tüketicilere 5.000’den fazla ürün sunan Metro Türkiye, Türkiye’de “Tarladan Sofraya” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan uluslararası geçerlilikteki IFS Cash & Carry / Wholesale + IFS Lojistik kombine sertifikasına sahip ilk ve tek şirkettir.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER