16. TÜRSAK ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ

16. TÜRSAK ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ’NDE FİLM GÖSTERİMLERİ TÜM COŞKUSUYLA DEVAM EDİYOR.

16. TÜRSAK ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ
 16. TÜRSAK ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ
16. TÜRSAK ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ’NDE FİLM GÖSTERİMLERİ TÜM COŞKUSUYLA DEVAM EDİYOR.


T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve TÜRSAK Vakfı tarafından gerçekleştirilen 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali’nde 9 Ekim tarihinde İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Samsun’da başlayan film gösterimleri, minik sinemaseverleri eğlenceli animasyonlarla buluşturmaya devam ediyor. Festivalin bu yılki kapanış töreni ise 15 Ekim’de TÜRSAK Vakfı YouTube kanalından takip edilebilecek.

Çocukların sağlıklı bir hobi edinmelerine, sanatsal üretim gerçekleştirmelerine, sinemayla tanışmalarına ve erken yaşta sinema kültürü edinmelerine rehberlik etme hedefi ile gerçekleştirilen TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali’nin 16’ncısında film gösterimleri 9 Ekim tarihinde sinema salonlarında başladı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, TÜRSAK Vakfı iş birliğiyle bu yıla özel olarak açılışı dijital dünyada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleştirilen festivalin fiziki olarak sinema salonlarında devam eden gösterimleri ilk üç günde minik sinemaseverler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.


Minik Sinemaseverler 6 Şehirdeki 7 Salonda Animasyonlarla Buluşuyor

16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali kapsamında film gösterimleri İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Samsun’da 15 Ekim’e dek gerçekleştirilecek. COVID-19 tedbirlerine uygun olarak düzenlenen film gösterimleri İstanbul’da Cinemaximum Maltepe Park, Ankara’da Cinemaximum ANKAmall, İzmir’de Cinemaximum Hilltown Karşıyaka ve İzmir Cinemaximum Optimum, Şanlıurfa’da Şanlıurfa Cinemaximum Piazza, Kahramanmaraş’ta Kahramanmaraş Cinemaximum Piazza ve Samsun’da da Samsun Cinemaximum Piazza Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Salonlarındaki film gösterimleri seansları da çocuklarla ebeveynlerinin sağlığı için ve salonlarda dezenfeksiyona zaman ayırmak amacıyla hafta içi 13.00 ve 16.00, hafta sonu ise 13.00, 16.00 ve 19.00 saatlerinde gerçekleşiyor.


Festivalin Kapanış Töreni 15 Ekim’de TÜRSAK Vakfı YouTube Kanalında

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açılışı çevirm içinde gerçekleştirilen 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali’nin kapanış töreni de yine çevrim içi ortamda gerçekleştirilecek. Kapanış töreninde ayrıca festival kapsamında gerçekleştirilen Filmimin Hikayesi ve Genç Objektif yarışmalarının birincileri açıklanacak. Genç oyuncu Berat Efe Parlar’ın sunumu ve genç sanatçı Kuzey Köker’in performansıyla renk katacağı tören, 15 Ekim Perşembe günü saat 20.00’dan itibaren TÜRSAK Vakfı YouTube kanalından canlı ve interaktif olarak takip edilebilecek.


Festival Biletleri

Festivaldeki film gösterimlerinin biletleri, cinemaximum.com.tr adresinden veya seanslar öncesinde sinema gişelerinden alınabiliyor. Festivalin tüm seanslarındaki bilet fiyatları ise 10 TL olarak belirlendi.


COVID-19 Önlemleri Hakkında Önemli Bilgi

16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali’nde fiziki gösterimler 15 Ekim’e dek Maltepe Park Alışveriş Merkezi, ANKAmall, Hilltown Karşıyaka Alışveriş Merkezi, İzmir Optimum Alışveriş Merkezi, Şanlıurfa Piazza Alışveriş Merkezi, Kahramanmaraş Piazza Alışveriş Merkezi ve Samsun Piazza Alışveriş Merkezi’nde Cinemaximum sinemalarında gerçekleştirilecek. 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali gösterimleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 23 Haziran 2020 tarihli “Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi” kapsamında alınacak tedbirlere uygun gerçekleştiriliyor.


//tursak.org.tr

cocukfestivali.tursak.org.tr/cocuk/index

instagram.com/tursak.vakfi/

twitter.com/TursakVakfi

facebook.com/TursakVakfi/

youtube.com/TursakVakfı/


İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER