DÜNYA VATANDAŞI OLMAK İÇİN İLK ADIM

Üniversite tercihlerinin başlamasına az bir zaman kaldı. Bu süreç içerisinde öğrenciler ve aileler, en doğru tercihi yapabilmek adına derin araştırmalar yapıyor.

DÜNYA VATANDAŞI OLMAK İÇİN İLK ADIM
 DÜNYA VATANDAŞI OLMAK İÇİN İLK ADIM


Üniversite tercihlerinin başlamasına az bir zaman kaldı. Bu süreç içerisinde öğrenciler ve aileler, en doğru tercihi yapabilmek adına derin araştırmalar yapıyor. 

Yurt dışı üniversite eğitimi öğrencilere dünyanın kapılarını açıyor.


Üniversite tercihlerinin başlamasına az bir zaman kaldı. Bu süreç içerisinde öğrenciler ve aileler, en doğru tercihi yapabilmek adına derin araştırmalar yapıyor. Özellikle üniversite hayatına yurt dışında devam etmek isteyenler, yurt dışı eğitim danışmanlığı şirketlerinin kapılarını aşındırıyor.


Farklı bir coğrafyada, farklı bir kültürde, farklı yerlerden gelen insanlarla yaşamak anlamına gelen yurt dışı eğitimi, sağladığı imkânlarla öğrencilere dünya vatandaşı olmanın da kapılarını açıyor. Özellikle eğitim şartlarının üst düzey, refah seviyesinin yüksek olduğu ve dünyanın ortak dili İngilizce’nin konuşulduğu ülkeler öğrencilerin ve ailelerin favorileri arasında yer alıyor.


Yurt dışı eğitimde tecrübeli ve deneyimli ekibiyle hizmet veren DinamoEdu’nun Kurucu Ortağı Fatih Kuran, yurt dışı eğitimin öğrenciye katacağı vizyon açısından önemle ele alınması gerektiğini belirterek, “Öğrenciler için hayatlarının en önemli dönüm noktalarından olan üniversite tercihi konusunda kesinlikle uzman desteği almak gerekiyor. Yurt içi üniversiteler için rehber öğretmenlere başvurulacağı gibi yurt dışı üniversiteler için de danışmalık firmaları ile görüşmek gerekiyor. Çünkü yurt dışı eğitimi sadece gidilecek okulu belirlemek ile sınırlı değil. Uyum süreci, kalacak yer, ülkenin sağladığı sosyal ve ekonomik imkânlar gibi bilinmesi gereken pek çok faktör bulunuyor. Biz DinamoEdu olarak tüm bu alanlarda öğrencilerimize yardımcı oluyoruz. Özellikle Kanada, ABD, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkelerdeki eğitim kurumları uzmanlık alanımız. Bu ülkeler üst düzey eğitim veren okulları, dil avantajı ve bazı ülkelerde okul sonrası yaşama ve çalışma imkânlarıyla öğrencileri bir dünya vatandaşı olmaya hazırlıyor” dedi.


En Uygun Bütçeli Eğitim Kanada’da!


Toronto ve İstanbul’da ofisleri bulunan DinamoEdu’nun Kurucu Ortağı Fatih Kuran, uygun bütçe ile istediği alanda eğitim almak isteyen öğrencilerin öncelikle yaşam maliyetinin en uygun olduğu ülkeler üzerinde yoğunlaştıklarının altını çizdi ve ekledi: “Örneğin İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim görmek isteyen öğrenciler için İngiltere ve ABD yerine yaşam maliyetlerinin daha düşük olduğu Kanada tercih nedeni olacaktır. Kanada ve Avustralya okul ücretleri olarak avantajlı durumunun yanı sıra yüksek kalitede bir eğitimi uygun bütçeler ile almanıza olanak sağlar. Okurken aynı zamanda çalışma imkânı sunan ülkeler de öğrenciler tarafından ilk sıralarda tercih ediliyor. Yine Kanada, öğrencilere kolej veya üniversitede okurken haftada 20 saat ve tatil zamanları da 40 saat çalışma imkânı veriyor. Öğrenciler böylece kendi masraflarının önemli bir bölümünü karşılayarak uygun bir bütçe ile eğitim hayatlarına devam ediyor. Ayrıca başarılı öğrenciler için gitmek istediği okullarda tam veya kısmi burs alma imkânı da maliyeti düşürüyor.”

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER