“SONRA”

Ödüllü Yazar Rhidian Brook’un 23 Dile Çevrilmiş Romanı

“SONRA”
“SONRA”

 Ödüllü Yazar Rhidian Brook’un 23 Dile Çevrilmiş Romanı
Pena Yayınları’nda

II. Dünya Savaşı'ndan sonra, bir İngiliz albayı ve karısı, savaş sonrası yeniden yapılanma sürecinde Hamburg'da yaşamakla görevlendirilir ve gerginlikler, onlarla yaşayan Alman dul bir adam ve onun sorunlu kızıyla ortaya çıkar. Ödüllü yazar Rhidian Brook’un son romanı “Sonra” Pena Yayınları tarafından raflarda yerini aldı.

1946'da yılında savaş sonrası Almanya'da geçen roman, Rachel Morgan’ın kalan tek oğlu Edmund’la harabeye dönmüş Hamburg’a gelmesini ve parçalanmış bir şehri yeniden inşa etmekle görevli bir İngiliz albayı olan kocası Lewis'in büyük bir evi, ev sahibi Stefan Lubert isimli bir mimar ve önceleri Hitler Gençliği’nin sadık bir üyesi olan kızı Frieda’yla paylaşmaya başlamasını ve bununla beraber gelişen ihanet, intikam ve sevgiyi konu alıyor.

'Brook'un bu romanı savaş sonrası kalıntılar, düşmanlık, acı, ihanet ve aşk arasında geçerken size soluksuz okuyacağınız bir tarihi kurgu vadediyor.

Rhidian Brook’un ödüllü romanı “Sonra” yönetmen James Kent tarafından beyaz perdeye aktarılıyor. Alexander SkarsgardKeira KnightleyJason Clarke gibi ünlü isimlerin rol aldığı filmin 2018’de vizyona girmesi bekleniyor.

Kitap Hakkında

Yaşadığımız kayıplardı bizi bir araya getiren.

1946 yılının acı dolu kışında, Rachel Morgan kalan tek oğlu Edmund’la harabeye dönmüş Hamburg’a gelir. Burada albay kocası Lewis savaştan yeni çıkmış bu şehirde yeni bir düzen kurmak için çabalamaktadır. Ancak yeni evlerine tanıştıklarında Rachel, Lewis’in aldığı sıradışı bir kararla sarsılır: Evi eski sahipleri yani bir Alman ve onun sorunlu kızıyla paylaşacaklardır.

Dahası buradaki düşmanlık ve keder tutku ve ihanete gebedir.

Harikulade. Sürprizlerle dolu. GUARDIAN

“Brook’tan muhteşem bir roman…” The Mail on Sunday

“Harika, özgün, ustaca. Yıkıntıların arasında dolaşan bir aşk hikâyesinin yanında aynı zamanda bir ihanet ve intikam masalı.” Literary View

“Son derece akıcı, çok iyi yazılmış.” Independent

“Olağanüstü bir kitap.” Daily Mail

Yazar Hakkında

İlk romanı The Testimony of Taliesin Jones’la Somerset Maugham Ödülü dahil birçok ödül alan yazar aynı zamanda televizyon dizileri ve film için de senaryo yazmaktadır. Kısa hikâyeleri Paris Review, New Statesman ve Time Out gibi mecralarda yer almış ve BBC Radio 4’te sunulmuştur. Yirmi üç dile çevrilen Sonra romanı sinemaya uyarlanmaktadı


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER