NUTUK, HER ZAMAN EN ÇOK SATANLAR LİSTESİNDE

D&R DÜNYASI, ATATÜRK HAFTASINDA BİRBİRİNDEN ÖZEL ATATÜRK KİTAPLARINI OKUYUCULARIYLA BULUŞTURACAK

NUTUK, HER ZAMAN EN ÇOK SATANLAR LİSTESİNDE
 NUTUK, HER ZAMAN EN ÇOK SATANLAR LİSTESİNDE

D&R DÜNYASI, ATATÜRK HAFTASINDA BİRBİRİNDEN ÖZEL ATATÜRK KİTAPLARINI OKUYUCULARIYLA BULUŞTURACAK

10 – 16 Kasım tarihleri arasında "Atatürk Anma Haftası" kapsamında Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenirken, gençlerin Ata'nın mirasını daha iyi anlamak için "Nutuk"a ilgisi devam ediyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün büyük eseri Nutuk, D&R'ın en çok satanlar listesinde her zaman üst sıralarda...

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak amacıyla her yıl 10-16 Kasım tarihleri arasında bir dizi etkinlik düzenleniyor. D&R mağazalarında da her yıl bu dönemde, özelolarak oluşturulan Atatürk kitapları bölümleri büyük ilgi görüyor.

Ulu Önder'i anlamak ve onun ilkelerini öğrenmek için özellikle gençler, Atatürk hakkında bugüne kadar yazılan birçok yerli ve yabancı yazarın kitaplarına akın ediyorlar.

Falih Rıfkı Atay'ın "Çankaya"sı, Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun "Atatürk" kitabı, Andrew Mango'nun "Atatürk/Modern Türkiye'nin Kurucusu" kitabıyayınlanmasının üzerinden yıllar geçse de dahi halen ilgiyle takip ediliyor.
Ancak en çok ilgiyi,, 15-20 Ekim 1927 tarihleri arasında Cumhuriyet Halk Fırkası kongresinde bizzat Atatürk tarafından okunan ve iki yıllık çalışmanın ardından kitap haline getirilen Nutuk kitabı görüyor.
Farklı yayınevleri tarafından baskısı yapılan Nutuk, yıllardır D&R mağazalarında en çok satanlar listesinde yer alıyor.

Ölümünün 79. Yılında, her yıl katlanarak artan özlem ve saygı ile anılan Mustafa Kemal Atatürk eserleri, 31 ilde 164 adet bulunan D&R mağazasında ve D&R’ın online satış kanalı dr.com.tr’de yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER