CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANITTI

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANITTI

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANITTI
CHP'nin İstanbul 1, 2 ve 3. bölge milletvekili adayları, Conrad Otel'de düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, deneyimli, yeni, birikimli ve mücadeleci milletvekili adaylarının, Pazartesi gününden itibaren kenti mahalle mahalle, sokak sokak dolaşarak, yurttaşlarla bir araya geleceklerini söyledi. Milletvekili adaylarının, sokaklarda yurttaşların dertlerini dinleyeceklerini ifade eden Şahin, İstanbul İl Örgütü olarak o
CHP'nin İstanbul 1, 2 ve 3. bölge milletvekili adayları, Conrad Otel'de düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, deneyimli, yeni, birikimli ve mücadeleci milletvekili adaylarının, Pazartesi gününden itibaren kenti mahalle mahalle, sokak sokak dolaşarak, yurttaşlarla bir araya geleceklerini söyledi.

Milletvekili adaylarının, sokaklarda yurttaşların dertlerini dinleyeceklerini ifade eden Şahin, İstanbul İl Örgütü olarak onlara destek vereceklerini kaydetti.

Bahri Şahin, CHP'yi tek başına iktidara taşımak için adaylarla birlikte çalışacaklarını vurgulayarak, koalisyon istemediklerini, tek başına iktidar hedefine doğru yürüdüklerini belirtti.

Konuşmanın ardından, önce CHP İstanbul 1. Bölge, ardından 2 ve 3. bölgelerin milletvekili adayları sahneye çağrıldı ve fotoğraf çektirildi. Daha sonra da İstanbul'un tüm milletvekili adayları toplu fotoğraf çekimi için sahneye geldi.

ÇELEBİ: ''MAĞDURLARIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM''

İstanbul 3. bölge milletvekili adayı Süleyman Çelebi, siyasete yeni girmesine rağmen bu alana zaten hiçbir zaman uzak olmadığını ifade ederek , ''Bu ülkede 'Zeytin pahalıdır' demek zaten siyaset yapmaktır'' dedi.

Çelebi, Cem Karaca'nın bir şarkısında ''işçisin sen işçi kal'' dediğini anımsatarak, ''Ben işçiyim işçi kalacağım. Bu ülkenin gerçek mağdurlarının sesi olmaya devam edeceğim. İşçilerin, işsizlerin, yoksulların, emeklilerin, mağdur edilmiş gençlerinin üniversiteye giremeyen gençlerinin sesi olmaya devam edeceğim. Bu ülkede gerçekten ayrımı yapılan kadınların da sesi olacağız. Onların da talebinde buluşacağız. Dolayısıyla biz mücadelemizi, yine sokaklarda, alanlarda devam ettireceğiz'' diye konuştu.

11 yıl ile DİSK'e en uzun süre başkanlık eden kişi olduğunu vurgulayan Çelebi, DİSK'ten hiçbir zaman kopmayacağını, 1 Mayıs'ta da onlarla yürüyeceğini ve Taksim'de olacağını kaydetti.

Çelebi, DİSK Genel Başkanı iken yaptığı davet üzerine Şili'de maden ocağında mahsur kalan işçilerden bazılarının 1 Mayıs'ta İstanbul'daki kutlamalara katılacağını belirtti.

AKKİRAZ: ''ÖZELLİKLE 3 SORUNLA İLGİLENMEK İSTİYORUM''

İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı Sabahat Akkiraz da seçilmesi halinde kendisinin de sorunu olan özellikLe 3 sorunla ilgilenmek istediğini dile getirerek, şunları söyledi:

''Ben Aleviyim. Alevilerin sorunu var. O talepleri iletmek ve çözüm önerilerinde bulunmak istiyorum. Sanatçıyım, sanatçıların sorunu var. Bakın 3 gün önce Bedri Baykam'ı bıçakladılar. Türkiye'nin vitrininde olan 10-15 sanatçıdan birisi. Fikrini, beğenirsiniz, beğenmezsiniz, ama bu ülkenin, o değerleri, o sanatçıları koruması, sorunlarını çözmesi gerekiyor. Bununla ilgili benim çalışmalarım var. Çözüm olsun istiyorum. Bir de kadınlarla ilgili sorunlar var. Hayatında her alanında varlar, ama eşit değiller. İş ve aş sorunları, eğitimde eşitsizlik sorunları var.''

''RAYDAN ÇIKMIŞ HUKUK TRENİ...''

İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı Ali Özgündüz ise bir hukuk adamı olduğunu ve uzun süre Cumhuriyet savcılığı yaptığını anımsatarak, öncelikle insan hakları, demokrasi ve hukuk devleti alanında çalışmalar yapacağını anlattı.

Gelinen süreçte insanların, hukuka güveninin azaldığını, kaybolma aşamasına geldiğini savunan Özgündüz, bu durumun toplumsal barış açısından sıkıntı yaratabileceğini dile getirdi.

Özgündüz, ''Ülkemizde hukuk az da olsa çığrından çıkmış gibi gözüküyor. Raydan çıkmış hukuk trenini yeniden raya oturtulması, doğru, uygun şekilde hareket etmesi için çalışmalar yapacağım. Asıl hedefim budur'' şeklinde konuştu.

İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı Binnaz Toprak da toplumun sorunlarının çözümü için CHP'nin çok ciddi ve yerinde projeleri olduğunu ifade ederek, ''Ben bir siyaset bilimciyim. Yeni bir anayasa yapılacak. Ben özellikle bu konulara eğilmek istiyorum. Yeni anayasada, mevcut Anayasa'daki temel hak ve özgürlüklerin korunabilmesi ve güçlendirilmesi, demokrasi ve hukuk devletinin geri dönülmez biçimde sağlamlaştırılması ve anayasanın katılımcı olması çok önemli'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER