“ÇANKIRI’NIN ÖLÜM KAVŞAKLARI ”

“ÇANKIRI’NIN ÖLÜM KAVŞAKLARI ”

Aziz ve asil hemşerilerim , şahsım bu konuda çok yazı ve yorum yaptım, AKP’nin kendilerine “AK” diyenler, beni bir siyasi parti taraftarı olarak görürler ve iddia ederler.

Benim yazılarımı hiçbir zaman önlerine “koyup” haklı haksız olarak yorum yapmazlar

Gerçekleri söylemem gerekirse evet ben bir siyasi partinin taraftarıyım, bu siyasi iradem “KARATEKİN İLİ,YÂRANLAR DİYARI ÇANKIRIDIR” Çankırı’da bundan büyük parti göremiyorum, Çankırı’lıyım deyip’de Çankırı’ya hizmet edenlere saygıda kusur yapmak ne hadimiz, ne de hakkımızdır.

Çankırı’yı, 12 yıldır TBMM’sinde temsil eden ,Sn Milletvekillerimizi, sürekli köşe yazılarımla, gazetelere düşen konuşmalarına yaptığım yorumlara bakarsanız, 12 yıldır.Çankırı’nın eksiklerini , halkın yararına yapılması elzem olanları ve Küçülttüklerini sürekli dile getirdim.

Çerkeş belediye başkanımız; Sn. Hasan SOBACI bey efendi canla başla çalışıyor,Kıyameti koparıyor “YETER ARTIK, BU KAVŞAK FAZLA CAN ALMADAN BİTMELİ” diyor. Mısırdaki sağır sultan duyuyor. Ankara’daki Çankırı milletvekilleri duymuyor.

Çerkeş Belediye Başkanı Sn Hasan SOBACI O göbekli kavşakları yapacak ekonomik gücü olsa. Çerkeş ve köylerinin menfatı ve Hayri için , vekilleri dinlemeyecek , mangal kadar yürek ve cesaret var, ve yapar.
30.Mart.2014 mahalli idareler seçimlerinde. Çerkeş meydanın’da seçim otobüsü üzerine çıkıp nutuk atanlar.

Çerkeş Belediye başkan Adayı Sn: Hasan SOBACI’yı seçin; Çerkeş’e hertürlü vaade bulunan, Bakanlar, milletvekilleri, Ankaralı Melih neredeler,

Çerkeş halkının gurur ve onuru ile kimsenin oynama ne hakkıdır,nede halteridir,

Devletin imkânlarını ellerinde bulunduranlar yapmak zorundadır, “Devlet sözü” başka söze benzemez, bu sayın devlet büyükleri, Ceplerindeki, paradan veya çocuklarına düğünlerde takılan altınları satıp yapmayacaklar.Devletin parasıyla devlet karayoluna bu alt ve üst geçitleri yapacaklar.

Şimdi ise sayın vekiller. Davutoğlu kuyruğuna girmişler, Tekrar vekil seçile bilmek için.

Çankırı il sınırları içindeki D 100 karayolu ( İPEK YOLU ) üzerindeki göbekli ölüm kavşaklar;

“Kurtçimeni kavşağı”, Çerkeşte aytaç yakınlarındaki” göbekli kavşak”, “Aliözü kavşağı”, Sacak beldesi; Orta ilçe ayrımı “ göbekli kavşak” ,Kurşunludan Bayramören ilçe girişi “göbekli kavşak”, Kurşunlu girişi bu iktidarın ve Çankırı vekillerinin yüz karası yapılmayışı, Kurşunludan kıçış sanayi kavşağı, Ilgaz ilçesi gaziler “köyü kavşağı” muhterem hemşerilerim bu göbekli kavşaklar birer ölüm kavşağıdır.

AKP ( ADALET VE KALKINMA PARTİSİ) ‘nin seçim solağanları.

“Büyük düşün AKP oy ver” dediler, Çankırılı hemşerilerimi kandırıp oy alıp milletvekili oldular. Devrez çayına ve Ulusu çayına ; köylerin lağım atıklarını akıttılar,
“İstikrar sürsün, Çankırı büyüsün “ dediler “TÜİK” raporlarına göre Çankırı’yı %- 39 küçülttüler.

“Herşey Çankırı için” dediler Ölüm kavşaklarıdaki trafik kazalarından. Belediye başkanları işi gücü bırakıp kaza yerlerine koşup, Yaralıyı Hastahaneye, cenazeyi morg’a taşıma görevi yapmak zorunda kalıyorlar
Daha yazacak çok şey var ama bu yazıyı; 10.Şubat.2015 tarihinde,Çerkeş Aliözü kavşağında meydana gelen kaza sonucu yazmak zorunda kaldım, hatırlanacağı üzeri aynı kavşakta daha öncede trafik kazaları olmuş, köylüler yolu kapatmıştı.!

Kazada hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet , ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diler, Yaralı kardeşimize acil şifalar dilerim .
YORUM EKLE

banner110

banner109