Türkiye'nin En Büyük Cam Seyir Terası Çankırı'da

Çankırı’da Türkiye’nin tüm şehri gören en büyük cam seyir terasını bir ayda yaklaşık 9 bin kişi ziyaret etti.

Türkiye'nin En Büyük Cam Seyir Terası Çankırı'da
 Türkiye'nin En Büyük Cam Seyir Terası Çankırı'da

Çankırı’da Türkiye’nin tüm şehri gören en büyük cam seyir terasını bir ayda yaklaşık 9 bin kişi ziyaret etti.

Türkiye'nin En Büyük Cam Seyir Terasına İlgi Büyük

Çankırı Belediyesi tarafından Çankırı Kalesi’nin şehre en hâkim noktasına yapılan cam seyir terası, kısa sürede yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. 


Türkiye’nin en büyük seyir terasının cam zemini üzerinde yürümeye çalışan vatandaşların tepkileri renkli görüntülere sahne oluyor. Yüksekte camlar üzerinde yürümekte zorlanan bazı vatandaşlar için cesaret kaçınılmaz olurken cam terasın ucuna kadar ilerleyebilen vatandaşlar ise şehri keyifle izleme fırsatı buluyor. Cam teras, fotoğraf tutkunları için güzel bir görüntü sunuyor ve ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Seyir terasının giriş kısmında ise güvenlik görevlisi için bir alan ve turnikeler yer alıyor. Ziyaretçiler, kendilerine verilen deri galoş ile güvenlik görevlisi gözetiminde kontrollü bir şekilde seyir terasa çıkabiliyor. Giriş ücreti için 3 TL ödeyen vatandaşlar,  arka planda Çankırı’nın göründüğü fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

Cam seyir terasın şehrin turizmine önemli bir katkı sağladığını ifade eden Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, tamamlanmasının ardından dualar ile halkın hizmetine sundukları cam seyir terasın Kaleye gelen vatandaşların sayısını daha da arttırdığını söyledi. Şehre gelen herkesin buradan Çankırı’ya bakmak istediğini belerten Dinç, “Şehrin sosyo kültürel alanlarında gerçekleştirdiğimiz her hizmet, kısa zamanda ilgi odağı haline geliyor.  Ülkemizin en büyük cam seyir terasımızda da bir ay içerisinde 9 bin vatandaşımızı ağırladık. Yerli ve yabancı turistlerin ziyaretinden mutluluk duyuyoruz. Üzerinde titizlikle çalıştığımız projelerimiz bir bir ses getirmeye devam edecek. ”  dedi. 

 

 Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER