Rektör Ayrancı Serçeler Köyünün Üzüntüsüne Ortak Oldu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı Ilgaz İlçesi Serçeler Köyüne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Rektör Ayrancı Serçeler Köyünün Üzüntüsüne Ortak Oldu
 Rektör Ayrancı Serçeler Köyünün Üzüntüsüne Ortak Oldu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı Ilgaz İlçesi Serçeler Köyüne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı 4 Nisan 2017’de Ilgaz’daydı. Rektör Ayrancı 3 Nisan Pazartesi günü çıkan yangın ile yirmi yedi eve ateşin düştüğü Ilgaz İlçesi Serçeler Köyüne geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak köy sakinlerinin üzüntüsüne ortak oldu.
Yangınzede köylülere tek tek geçmiş olsun dileklerini ileten Prof. Dr. Hasan Ayrancı, yangın alanında incelemelerde bulunarak Serçeler Köyü Muhtarı Ekrem Bahçeci’den olayla ilgili bilgi aldı.
Evlerini kaybedenlerin ve diğer köylülerin üzüntülerini paylaştıklarını, buradaki acının büyüklüğünün köy sakinlerinin yüzlerinden hissedildiğini ifade eden Rektör Ayrancı “Tek tesellimiz 27 vatandaşımızın evinin yanmasına rağmen herhangi bir can kaybının olmaması. Muhtarımızdan aldığımız bilgiye göre bu yangında yaklaşık 200 yıllık bir tarih de kül olmuş. Köylülerin onlarca yıllık hatırasını barındıran yığma taş evler felaket karşısında duramamış. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet; Sayın Valimiz Mesut Köse ve devletimizin yetkilileri yaşanan felakete azami ilgi göstermektedir.  Serçeler Köyümüzün yeniden inşası için gerekenler en kısa sürede yapılacaktır. Biz de Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak maddi manevi anlamda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Yaşanılan felaketi gelip yerinde gördük ve vatandaşlarımızın acısına ortak olmak istedik. Malumunuz acılar paylaştıkça azalır. Bir kez daha tüm Serçeler Köyü sakinlerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; acılarını yürekten paylaşıyorum.” dedi. 

Ayrancı Üniversitenin “Gönüllü İtfaiyecilik” Kursu Vereceğini Açıkladı
Rektör Ayrancı, yangın alanında yaptığı gözlemin ardından Yapraklı Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı hocalarını inceleme yapmaları için bugün Serçeler köyüne gönderdi. Bu tür felaketlerin önlenmesi ve müdahale konusunda üniversitenin akademik çalışmalarını artıracağını belirten Prof. Ayrancı,  köylere ve vatandaşlara "Gönüllü İtfaiyecilik" kursu verileceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER