Başkan Esen’den Öğretmenler Onuruna Yemek 

Çankırı Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile merkezde görev yapan öğretmenler onuruna yemek programı düzenledi.

Başkan Esen’den Öğretmenler Onuruna Yemek 

Başkan Esen’den Öğretmenler Onuruna Yemek 

Çankırı Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile merkezde görev yapan öğretmenler onuruna yemek programı düzenledi. Aileleri ile birlikte akşam yemeğine katılan öğretmenleri, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve eşi karşıladı.  
Kısa bir konuşma yapan Başkan Esen, Çankırı’da eğitime verdikleri katkıdan dolayı tüm öğretmenlere teşekkür etti. Öğretmenlerin sorunlarına da değinen Esen, “Açıkça söylemek gerekirse ülkemizde eğitim alanında farklı beklentilerin olduğunun, nesil değiştikçe farklı sıkıntıların oluştuğunun farkındayız. Aydınlık bir gelecek, mutlu yarınlar inşasında en büyük fedakârlığı sizlerden beklerken siz kıymetli öğretmenlerimizi de rahat ettirmek, yaşam koşullarını iyileştirmek, mesleki itibarını korumak, toplum içinde ve özellikle öğrenci karşısında konumunu daha da güçlendirmek devletimizin önemli bir sorumluluğu. Bu konuda da son dönemde ciddi adımların atıldığını görmekteyiz.” dedi. 
Milli eğitimin bir milletin can damarı ve hayat ağacı;  öğretmenlerin ise o damarın kanı ve o ağacın can suyu olduğunu belirten Esen, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.  
Müzikli eğlence ile devam eden programda öğretmenlere karanfil verildi.
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER