‘’AYDINLIK BİR ÜLKE İÇİN BİR ÖĞRENCİDE SİZ OKUTUN’’

Çankırı Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Halenur KOÇYİĞİT Bizler yeni hayata atılacak Çankırı Gençliği olarak bundan sonra bu değerleri yaşatmak için vakfımıza sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.

‘’AYDINLIK BİR ÜLKE İÇİN BİR ÖĞRENCİDE SİZ OKUTUN’’
 ‘’AYDINLIK BİR ÜLKE İÇİN BİR ÖĞRENCİDE SİZ OKUTUN’’

Çankırı Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Halenur KOÇYİĞİT Bizler yeni hayata atılacak Çankırı Gençliği olarak bundan sonra bu değerleri yaşatmak için vakfımıza sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.

Çankırı Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Halenur KOÇYİĞİT’in 11 Haziran Pazar günü İ.B.B. Miniatürk Sosyal Tesislerinde Vakfımız ve Çankırı Dernekler Federasyonumuzun ortaklaşa yaptığı iftar yemeğinde yaptığı konuşma hepimizi çok duygulandırdı.

Çok değerli büyüklerimiz İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı öğrenci gençlik kolu yönetimi olarak, burs alan bütün öğrenci arkadaşlarımız adına bu mübarek ramazan ayının ülkemize barış ,huzur, sağlık, mutluluk ve bol kazançlar getirmesini diler Ramazan ayınızı kutlarım .
Sevgili büyüklerimiz ,bizlerde sizlerin bir evladı olarak vakfımızdan burs alan öğrencilerin sesi olarak içimizdeki duygularımızı sizlerle paylaşmak istedik. Ben bu yıl mezun olduğum için Vakfımızın Gençlik Kolu Başkanı olarak tüm arkadaşlarımı son kez temsil ediyorum. Vakfımızdan 300’ün üzerinde arkadaşlarımız burs almaktadır. Bizler burs almak için vakfımıza başvurduğumuzda şunu gördük, burs alan öğrencilerin iki katı kadar başvuru yapıldığını, her öğrencinin tek tek incelenip bir komisyon tarafından mülakata tutulduğunu çok ince elemelerden sonra hak eden her öğrencinin siz değerli büyüklerimizin yaptığı burs katkıları çerçevesinde bu bursları aldığımızı biliyoruz. Bizler sadece vakfımızdan burs almadık her eğitim dönemi başında Vakıf Yönetimi tarafından kahvaltı tanışma toplantısında beraber olduk. Yeni arkadaşlarımızla tanıştık. O dönem için öğrenci Gençlik Kolu Yönetimini seçtik. Bu öğrenci komisyonlarının görevi kendi okullarındaki Çankırılı öğrencileri bulup vakfımıza kazandırmaktı. Gençlik Kolu Yönetimi olarak vakfımızın her ay yapılan Yönetim Kurulu toplantılarına katıldık. Her ay burs alırken verilen seminerleri Vakıf Yönetimimizle belirledik. Eğitim dönemi için vakfımızın desteği ile birçok sosyal faaliyetler düzenledik ,vakfımızın yaptığı her faaliyette gençlik kolu olarak yerimizi aldık.
Sevgili büyüklerimiz bizler aslında vakıf çatısı altında bir aile olduk. En önemlisi de bizim buradaki kazandıklarımız nelermi kazandık, en büyük şey olan maneviyatı kazandık, ilk burs toplantımızda vakıf yöneticilerimiz bize söylediği şu sözleri şimdi daha iyi anlıyoruz. ’’Sizlere verilen bu burs bir araçtır, esas amaç sizlerin birlikteliğidir, Çankırı’nın tarihi töresini ,geleneklerini ,göreneklerini ,Çankırı sevgisini öğretmektir. Yarın bu vakfı sizler yöneteceksiniz’’ Evet bu dört yıllık eğitim döneminde bu değerleri öğrendik.


Bizler yeni hayata atılacak Çankırı Gençliği olarak bundan sonra bu değerleri yaşatmak için vakfımıza sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.
Sevgili değerli büyüklerimiz verdiğiniz her bir burs bizlere maddi, manevi büyük katkılar sağlamıştır. Çankırılı her bir öğrencinin bu değerleri yaşamasını ve öğrenmesini sizlerin varlığıyla olacaktır. Sizlerden talebimiz bizlere verdiğiniz desteğin hiçbir zaman kaybolmaması artarak büyümesidir. Sizlerden vakfımıza burs vermenizi ve bizlere destek olmanızı istiyoruz.
Vakıf Gençliğimiz olarak sizleri çok seviyoruz.
Halenur KOÇYİĞİT
Çankırı Vakfı Gençlik Kolları Başkanı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER