Büyük Oyunda Son Perde!!...

 Büyük Oyunda Son Perde!!...
Dünya her yüzyılda ve özellikle ilk çeyrekte önemli değişiklikler geçirmektedir. 1916-2016 Bu sürenin yenilendiği bir zaman dilimindeyiz.
1. Dünya Savaşı öncesinde'ki gibi bölgesel ve küresel kamplaşmalara ve çatışmalara, dünyanın yeniden paylaşımına şahitlik ediyoruz.
3. Dünya Savaşı ile dünya nüfûsunu azaltma, yeni bir dünya, yeni sınırlar ve yeni ülkelere doğru hızla yol alıyoruz.
Dünya da yeni çatışmalar ve savaşlar, din, ırk, mezhep, bölgesel ve küresel olacak.
Ortodoks-Katolik
Sünni-Şii
Şii-Vahabi
Sünni-Vahabi
Kuzey Kore-Güney Kore
Türkiye-Yunanistan
Türkiye-Rusya
Türkiye-Iran
Rusya-Almanya
Rusya-Ukrayna
Rusya-Gürcistan
Iran-Arabistan
ABD-Iran
ABD-Çin
Japon-Çin
Pakistan-Hindistan
Azarbaycan-Ermenistan

3. Dünya savaşına doğru gidiyoruz. Buna birileri armagedon, birileri melhame-i kübra diyor, dünya o sürece doğru gidiyor.
ABD yaklaşan seçimler nedeniyle hızlı hareket ederek, Irak ve Suriyede ipleri yeniden ele almak istiyor. Diğer taraftan Güney Çin denizinde Çin ile it dalaşına başladı. Seçim sonrasında daha saldırgan bir tavır alacak.
1. Dünya Savaşında Ingiltere bizi Almanyanın yanına itti, şimdi'de ABD bizi Rusyanın yanına itiyor. Bir müddet iyide gidecek, sonra bakacaklarki ABD'nin yaptığı ihanetlerin aynısını Rusyada yapacak, stratejik ortaklık uzun sürmeyecek.
Ruslar, son hazırlıklarını yapıyor. Hedefinde Avrupa ve Türkiye var. Almanya ve Türkiye gizli bir tehdit altında. Ruslarla ilgili olarak, önce bir bahar havası yaşayacağız, stratejik ortak da olacağız ama bu fazla sürmeyecek. Iki ülkeninde geçmişi ve geleceği ile dünyanın derin sahipleri buna müsade etmeyecek. 1. Dünya Savaşına kuzeyden Ruslarla girdik, 3. Dünya Savaşına yine Rusya ile bu defa güneyden gireceğiz.
Çin, Asya, Afrika ve Ortadoğuda yayılmacı bir strateji izliyor, bunu ticari ve diplomatik yollarla sessizce yapıyor.
Ingiltere, herşey istediği gibi gidiyor. AB'den de ayrıldı. Keyfi yerinde olası bir Rus tehdidinden de uzak duruyor. Tarihte Ruslarla hiç savaşmadı, yine savaşmayacak.
Almanya, olası bir Dünya Savaşında Türkiye ile birlikte en fazla zarar görecek ülke. Türkiye'yi AB'ye almadıklarına çok pişman olacaklar.
Iran, Suriye, Irak ve Yemende etkisini artırıyor, şimdilik herşey istedikleri gibi gidiyor.
Israil, Ingiltere ile birlikte en kârlı çıkacak ülke, birşey yapmasına gerek yok. Zaten herşey istediği gibi gidiyor.
AB'nin de BM'ninde geleceği yok. Türkiyenin yapması gereken ne kadar fazla işbirliği kurarsa o kadar iyi. Bir'de olası bir olağanüstü durumlar için yedek kuvvetleri hazırlamalı, sığınakları hazırlamalı, halkı bilinçlendirmeli, gıda, ilaç ve silah sılah stoklarını gözden geçirmek olmalıdır. Rusya nükleer savaş için hazırlıklara başladı. Halkı bilinçlendiriyor ve sığınakları hazırlıyor. Almanyada bunun farkında gerekli hazırlıkları yapıyor.
iki büyük sektör ilaç ve silah sanayi, daha fazla ilaç ve silah satılması için dünya yeni salgın hastalıklara, ekonomik, siyasi ve askeri krizlere doğru gidiyor

Sonrası: 
1. 3. Dünya Savaşı, Melhame-i Kübra veya Armagedon savaşı çok büyük olacak, insanlığın büyük bir kısmı kırılacak(Nükleer savaş olacak)
Rusya ve Almanyadan sonra Çin'de halkını üçüncü dünya savaşına hazırlamaya başladı.
Şener Mengene
Stratejist-Gazeteci-Yazar
YORUM EKLE

banner110

banner109