BUGÜN GÜNLERDEN DEPREM

BUGÜN GÜNLERDEN DEPREM

Irak'ın güneydoğusunda yer alan Süleymaniye'de deprem yaşandı. Depremin richter ölçeğine göre 7.3 büyüklüğünde olduğu açıklandı.
Türkiye'nin güneydoğu şehirlerinde de hissedilen depremin Irak'ın büyük bölümünde hissedildiği vurgulandı.
İstanbul Ataşehirde yaşayan her an depremde sevdiklerini belkide kendi hayatının tehlikede olduğunu düşünen, Bir an önce depreme dayanıklı binalarda oturmak isteyen mahalle sakinlerinin düşüncelerini dile getiriyorum.

2013 yılında Yenisahra mahallesinde Dönüşüm yapmak için farklı firmalar çalışma başlattı. hala bir arpa boyu yol alınmadı.
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ve  Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki, konuşmalarında defalarca istanbulda olacak bir depremin İstanbula'ne kadar zarar vereceğini ve kaç kişinin öleceğini bizzat kendileri anlatıyorlar.
Yenisahra Mahallesi 2013 de başlayan bu sürecin neresinde, mahallede oturanlar depreme dayanıklı binalarına ne zaman kauşacaklarını soruyorlar. Irak'ın güneydoğusunda 7.3 büyüklüğünde meydana gelen deprem benzeri bir depremin istanbul'da yaşanması halinde neler olcağını düşünmek bile istemiyorlar.
Mahalle halkı olarak bu sıkıntılarını gerekli birimlere farklı yollarla anlatıyor, gerekli çalışmaların bir an önce balamasını bekliyorlar.
Yenisahra Mahallesi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı
İSA KIRIMbanner110

banner109