Bir Okul Doğuyor ….

 Bir Okul Doğuyor …. 
Uğur TAŞÇI Kimdir? 
15 Ocak 1986 Gaziantep doğumlu olan Uğur Taşçı arkadaşlarının söylemiyle cıbırlılığıyla dostluk kazanmış, sarı şeker olarak adlandırılmış, kimine göre arkadaş, kimine göre kardeş kimine göre ise bir sırdaş.
Ailesi ile birlikte İstanbul’da yaşayan Uğur Taşçı Mehmet Paşa’nın iki numaraları evladı. Hazır İstanbul’da iken Kuleli çağırır Uğur’u. Deniz kenarında olması ilgisini çekmiyor tabi ilk etapta. ‘’İçimdeki vatan sevgisi’’ cümlesidir onu Askerlik mesleğine iten. Bizim boncuk gözlü Kuleliyi kazanır akabinde büyük ve yorucu bir dört yıllık maraton başlar.
Okumayı, eğitimi ve başarıyı seven Uğur Taşçı Askeri Lise hayatını bitirdikten sonra Ankara yolu gözükür. İstanbul’da arkadaşlarını anacağının yapmış olduğu yemeklerle beslerken yeni tanıştığı arkadaşlarına Gaziantep baklavası götürmesi ayrı bir güzellik. 
Kara Harp Okulu dönemi boyunca şekli şeması değişen ama kendi kişiliğinden ödün vermeyen, aynı Uğur olarak kalan bir asker doğmaya devam eder. Kendi anlattığına göre ciddi bir çalışma sonucunda ve büyük bir kararlılıkla girer Özel Kuvvetlere. 

‘’ Bordo bere herkese nasip olmaz’’
Bu dünyanın geçici olduğunu insanların dolu dolu yaşaması gerektiğini ve her şeyin başının eğitim olduğunu vurgulayan Uğur Taşçı şimdi benimde sana bir mesajım var.
‘’ Okulunu aç seni seven öğrencilerini bırakma ‘’ dediğin günden itibaren çalışmaya devam ediyorum. Az kızmışlıklarım ya da küsmüşlüklerim olmadı değil sana ama kardeş nazı illaki öz olacak diye bir durum olmadığını düşünerekten yazıyorum bu satırları ne kadar benden küçük olsan da ağabeyliğin ve kardeşliğin için teşekkürler.
Rüyamda ettiğimiz sohbet bende kalacak. Söylediklerin, güldüklerin ve iyi olduğunu bilmek az da olsa özlemimi giderdi ağabey…
Şimdi Adın, resmin ve söylediklerin birer emir olarak algılandı tarafımdan.  Yazmaya ara veren ben kalemi senin için elime aldım. 
Kısacası nice Uğur’lar yetiştirmek için yola koyuldum Üsteğmenim. 
Varlığınla ve kişiliğinle nice cıbırlar yetiştireceğim…
Ha unutmadan Antep Fıstıklı baklavaları yemeğe devam etmiyorum…
Niye mi?
Sensiz tadı olmuyor ….



YORUM EKLE

banner110

banner109