Bir Nefes Alıp Da Düşünelim

Bir Nefes Alıp Da Düşünelim

Suudi Arabistan'ın 50-70 milyar dolarını piyasalardan çektiği konuşuluyor. Piyasalardaki dengesizlik dense de, bu bir öz savunmadır. Demek ki bir savaş kapıda...

Deniyor ki İsrail ile Suudiler Kürdistan kurulması konusunda anlaşmaya varmışlar.

Yıllardır söyleye söyleye dilimizde tüy bitti, ümmetçilik diye bir anlayış yok, araba güven olmaz! Osmanlı denedi de başaramadı, sen kimsin Erdoğan ? Ülkeyi 100lerce yıl geriye attın. Kimseye dış politikanın olası kötü sonuçları anlatılmıyor. Kimse uyarılmıyor. Kapa üstünü gitsin!

Bakın ne yaptı AKP Hükümet'i dış politikada;

Müslüman Kardeşleri, Filistin'i destekledi.

Ülkede, Türkiye tüm Arap camiası tarafından seviliyor algısı yaratıldı.

Oysa Araplar Müslüman kardeşler ve Türkler'den nefret ediyordu. Kimse bu konuları konuşmadı.

Filistin'i de bizden başka destekleyen Arap devleti kalmadı. Filistinliler ise gidip Demirtaş ile görüştü. Birbirlerine bağımsızlıklarını görme dileklerini ilettiler. Suudilerin ise İsrail ile sık sık müttefiklik yaptığı söyleniyor.

Şimdi durup, bir nefes alıp bakalım, Ortadoğu'da Türkiye'nin hamleleri dolayısıyla yanında kim kaldı?

Mısır darbesini finanse eden Arapları unutmayın. Demirtaş'la Görülen Filistinlileri unutmayın. İsrail'i, diğer Arapların hamlelerini unutmayın.

Size dedik, yalvardık ümmetçilik tutmaz bir hayal... Bu hayale girmeyin. Sonu kötü. Dinlemediler.

Şimdi önünüzde düşman devletler, düşman terör örgütleri ve bu örgütleri destekleyen Arap devletleri var. İsrail var. Ülke sınırından girenlerin haddi, hesabı, kimliği, soyu sopu belli değil. PKK nın ülkeye soktuğu bombalar belli değil... Diğer terör örgütlerinin yapılanması belli değil. Sanıyor musunuz bu ülkeye sızmış unsurlar tatile geldi?

Maalesef ki düşman devletlerin ülke içerisindeki hamle yapma yetenekleri arttırıldı. Hem de AKP eliyle..

AKP çözüm süreci sonrası ne dedi; yanılmışız, PKK'nın silah sokmalarına göz yumduk çünkü iyi niyetliydik. Her gün şehit veriyoruz... Bunun iyi niyeti, özrü olur mu ? Şimdi de ümmetçilik dedik ama bunlar ülkemize bomba, terörist soktular, bizi kandırdılar mı diyecekler? Devlet geleceği böyle tehlikeye, yokluğa atılır mı? Devlet kandırıldık diye mağduriyete bırakılır mı?

Soruyorum size, koşulsuz biat ettiğiniz kişileri ülkemize tercih mi edeceksiniz? Hadi bana inanmayın, beni dinlemeyin, bırakın şu Yandaş Kanalları, Yandaş politikacıları açın Arap kayıtlarını dinleyin. Açın uluslararası Basını okuyun. Yalvarıyorum, ülke gidiyor... Mesulsunüz!

YORUM EKLE