BİR GARİP DERBİ

Fenerbahçe SK A.Ş. 2
Beşiktaş JK A.Ş. 0

Dün akşam büyük derbinin sonucu tamamen bir aldatmacadan ibaret. Türk futbolunun vahim durumu ve oynanan oyunların bozukluğu hakkında bir çok yorum var. Yapılan yorumlar ve oynanan oyunlar sonrasında, bir örneğini de dün seyrettik.

Eksiklerle dolu Beşiktaş, sağ bek ve sol bek, oyun kurucu ve forvet eksikliğiyle yarım bir takım. Fenerbahçe'ye bakıyoruz sakat oyuncuları ve alışmaya çalışan bir forvet ama nispeten Beşiktaş'a göre çok çok daha iyi bir takım. Favori Fenerbahçe.

Peki ya oyun ?

Bu durumdaki maçta kontrollü bir Beşiktaş bekleyebilirsiniz. Ki ilk kadroları gördüğümüzde Kendi sahasında bekleyen, kontra ataklarla gol arayan bir takım olacağını düşündük ve öylede gelişti 10 dk. içinde amaa duran top golünden sonra herşey değişti. Fenerbahçe'nin kendi sahasına gömülmesiyle, oyun kurmaya çalışan (böyle bir kabiliyeti yok)  ileride basan bir takım oldu bir anda Beşiktaş. Maç bitene kadar da böyle devam etti.

Fenerbahçe ise , kadrosunun verdiği rahatlıkla ileride oyun kurma çabasında, gücü kalmamış bir takım görüntüsüyle, dengesiz ataklarla gol aramaya çalışıyor. Duran top golünden sonrasında oyun kurmayı beceremeyen Beşiktaş'ı. Koşmak 2. golü bulup rahatlamak yerine, yatarak oynamaya başlıyor. 

Ve büyük derbinin sonucu 2-0. Hatta derbide SOW yapılıyor.
 
Al gülüm ver gülüm, sonucu belli futbol oynanıyor ve boy boy gazetelerde manşet atılıyor.

Türkiye Süper Ligindeki tüm maçlar kurgu, aldatmacadan ileri gelmektedir.
 
Dün oynanan oyun bunu açık ve seçik ortaya çıkarmaktadır.

Anonim Şirketi ibareleri tüm amatör ruhları öldürdü.  Sadece para için oynanıyor futbol...

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz...

YORUM EKLE

banner110

banner109