Paşamandıra’nın Merkezinde Meyve Bahçesi

Beykoz Belediyesi Paşamandıra’da 18 bin 600 m2 arazi üzerinde halka açık Meyve Bahçesi kuruyor.

Paşamandıra’nın Merkezinde Meyve Bahçesi
Paşamandıra’nın Merkezinde Meyve Bahçesi   

Beykoz Belediyesi Paşamandıra’da 18 bin 600 m2 arazi üzerinde halka açık Meyve Bahçesi kuruyor. 14 farklı türden 950 meyve ağacının yer alacağı alanda ziyaretçiler mevsim meyvelerini dalından koparıp yemenin keyfini yaşayacak. 

Beykoz’un köylerinin mahalle statüsüne kavuşmasıyla ilçenin doğal güzelliklerini gün yüzüne çıkaran hizmetler de bir bir hayata geçiyor. Yem yeşil doğası, piknik alanları ve hayvancılığı ünlü Paşamandıra artık güzelliklerini Beykoz Belediyesi’nin kuracağı Meyve Bahçesi’nde paylaşacak.

İlk fidanlar Kasımda dikilecek

Beykoz Belediyesi Paşamandıra’da Meyve Bahçesi kurmak için arazideki çalışmalarına başladı. Çevre duvar yapımının sürdüğü alanda fidanlar Kasım ayında toprakla buluşacak. Bahçeye ilçenin doğal dokusuna uygun olarak elma, armut, nar, ceviz, kiraz, kayısı, karayemiş, incir, erik,  kivi, şeftali, ayva, üzüm, ruscus olmak üzere 14 türden 950 meyve ağacı dikilecek.

Mahalle’den geçen Kavaklıdere’nin kenarında hazırlanacak olan Meyve Bahçesi’nde ağaçların arasında piknik ve oturma alanları, çocuk parkları, spor ve aktivite alanları yer alacak.

Köye gelen ziyaretçiler geniş ve yeşil bir arazide gezinti ve piknik yapıp dalından meyve koparıp yemenin zevkini tadacak, çocuklar doğa ve toprakla buluşacak. Ağaçların enfes kokusuyla dinlenecek olan ziyaretçiler piknik yaparken leziz meyvelerden tadacak.  

Köylerin belediyenin sorumluluk alanına katılmasıyla doğal güzelliklerini ortaya çıkaracak proje ve hizmetlere ağrılık verdiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Paşamandıra hayvancılığı, piknik alanları ve temiz doğasıyla meşhur bir yerleşim yerimiz. Meyve Bahçesi projesiyle mahallenin güzelliği daha da ön plana çıkacak. İlçemize gelen ziyaretçiler tertemiz bir ortamda doğayla buluşacak, aileler burada piknik yapı meyve toplayabilecek.” dedi. 

Fotoğraf altı: Kavaklıdere’nin kenarında kurulacak meyve bahçesi çeşit çeşit meyve ağaçlarıyla donatılacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2015, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109