3. Beykoz Çocuk kitapları fuarı

. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’na bu yıl ülkemizin önde gelen 75 çocuk yayıncısı katılıyor.

3. Beykoz Çocuk kitapları fuarı
 3. Beykoz Çocuk kitapları fuarı

. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’na bu yıl ülkemizin önde gelen 75 çocuk yayıncısı katılıyor

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin nitelikli bir okuma kültürüne sahip olması amacıyla Beykoz Belediyesi olarak düzenlediğimiz Beykoz Çocuk Kitapları Fuarının bu yıl üçüncüsüne ulaştık. Geleceğe yapılan en önemli yatırımlardan biri olarak gördüğümüz 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, istikrarlı olarak sürdürülen İstanbul’un ve Türkiye’nin tek çocuk kitapları fuarıdır. Beykoz Belediyesi olarak bunu en önemli vazifelerimizden biri olarak görüyoruz ve diktiğimiz bu fidanın meyve veren büyük bir ağaca dönüşmesi için her türlü özeni gösteriyoruz.


Fuarın Onur Yazarı Gülten Dayıoğlu
22-30 Nisan tarihleri arasında, Beykoz sahilindeki 2100 metrekarelik kapalı alanda gerçekleştirilecek olan 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’na bu yıl ülkemizin önde gelen 75 çocuk yayıncısı katılıyor. 
Türk edebiyatının değerli ismi, gençlik ve çocuk edebiyatı alanında en çok okunan yazarlarımızdan Gülten Dayıoğlu, bu yılki fuarımızın onur yazarı olarak 22 Nisan Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz açılışta bizlerle birlikte olacak. Fuarımızda bu yıl yenilik olarak küçük kitap dostlarımız için sevdikleri yazarların söyleşilerini ilave ettik. Gülten Dayıoğlu başta olmak üzere, değerli yazarlarımız Şermin Çarkacı, Erol Erdoğan, İrfan Gürkan Çelebi, Melih Tuğtağ ve Bestami Yazgan fuar süresince söyleşiler gerçekleştirecekler. 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nda bu yıl söyleşi ve imza etkinlikleriyle toplam 75 değerli yazarımızı ağırlayacağız. 


Çocuklar Eğlenerek Öğrenecekler


Bu yıl fuarımızda “Geleceğe Yön Verenler” başlığı altında, bilimin her sahasında keşif ve icatlarıyla insanlığa katkıda bulunan önemli şahsiyetlerden birkaçını tiyatral etkinliklerle canlandıracağız. Fuara gelen çocuklarımız, İbni Sina, Ali Kuşçu, Piri Reis, Einstein, Newton ve Gutenberg’i aralarında gezerken görecekler ve onların hangi alanlarda nasıl önemli işler yaptıklarını kendilerine sorarak öğrenecekler. Ayrıca fuar süresince her gün masalcı abla, palyaço ve kukla gösterileriyle eğlenecekler.  
3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı süresince gerçekleştireceğimiz150 etkinlikle çocuklarımızı ve ebeveynlerini ağırlayacağız.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109