Ataşehir'de Kentsel Dönüşüm

Ataşehir'de Kentsel Dönüşüm

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE MÜTAHİTLERİN CAZİBESİNE KAPILARAK HÜSRANA UGRAMAYİN


İstanbul  yavaş yavaş kensel dönüşüm nedeniyle adeta şantiyeye dönüyor.

İstanbulda yaşanan kentsel dönüşüm furyası ilerleyen günlerde dahada artacak gibi görünüyor, İstanbul Anadolu yakasında, Ataşehir Yenisahra ve Barbaros mahallelerinde kentsel dönüşümle ilgili çalışmalar yapılıyor.

Yenisahra ve Barbaros mahallelerinde inşaat firmaları vatandaşların kapısını çalmaya başladı.  Mahallelerin İmar'a açilmasının ardından mütahitler adeta mahalleye akın etti. Bu iki mahallede inşaat firmaları büro tutup kat karşiligi yer toplamaya başladı.

Yenisahra ve Barbaros mahallsinde yaklaşik 8 inşaat firması büro açtı. Ataşehir belediyesi iki mahale halkını bilgilendirmek için tam donanımlı bilgilendirme ofisini bir ay boyunca açık tuttu. hala mahalle halkının kafası karışık, bu iki mahallede imar aslında belli fakat mahallede bulunan inşaat firmaları farklı vaatlede bulunuyorlar, mahallelinin tabiriyle çantacılarda cabası, mahalleli en çok fikirtepede yaşanan sıkıntıların kendi mahallelerinde'de yaşanmasından korkuyor.

Yenisahra ve Barbaros mahallesinde konuşduğumuz mahalle sakinleri mahallelerinin bir an önce yenilenmesinden yana, yaşanabilir bir Yenisahra ve Barbaros İstiyorlar, Mağdur edilmeden, Kandırılmadan, Yerinde dönüşüm istiyorlar,
YORUM EKLE

banner110

banner109