Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinin İmar Planları Askıya Çıkıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem ile birlikte ataşehirlilerin imar sorunlarını dinledi.

Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinin İmar Planları Askıya Çıkıyor
Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinin İmar Planları Askıya Çıkıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem ile birlikte ataşehirlilerin imar sorunlarını dinledi.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ataşehir'de Esatpaşa, Fetih, Örnek, Mustafa Kemal, Aşık Veysel, Yenisahra mahallerinin imar sorununu konu alan toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi.

 Program sonunda soruları da yanıtlayan Kurum, talepleri olan vatandaşlarla ilgilenerek, sorunlarını dinledi. Programa AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut da katıldı.

Kurum, Ataşehir'de Esatpaşa, Fetih, Örnek, Mustafa Kemal, Aşık Veysel Yenisahra mahallerinin imar sorununu konu alan toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi. Ataşehir'de 2009'dan beri yaşadığını dile getiren Kurum, ilçenin problemlerini ve sorunlarını da bildiğini söyledi.

Kurum, Ataşehir için çok güzel projeleri olduğunu anlatarak, "İlk önce bu mülkiyet problemini Mustafa Kemal, Örnek ve Esatpaşa mahallelerinde bu mülkiyet problemini çözecek adımı atalım istedik. Buna ilişkin TOKİ mülkiyetindeki araziyi Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne veriyoruz. O da belediye eliyle vatandaşımıza satacak. Hayırlı uğurlu olsun. Bu arsanın satışından sonra burada, İstanbul 'un göbeğinde yaşıyorsunuz. İstanbul 'un en önemli alanındasınız. Ulaşım güzergahlarının kesiştiği alandasınız." diye konuştu.
Ataşehir'in çok önemli ve değerli bir yer olduğuna dikkati çeken Kurum, ilçenin her yerinde aynı hayat standartlarının olmasını istediklerini ifade etti. Kurum, mülkiyet probleminin ardından imar planlarının yapılacağını aktararak, sonrasında ise yapılması gereken dönüşümün sağlanacağını söyledi.


AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem Yenisahra Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsa Kırım'ın sorusu üzerine yaptığı konuşmada Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinin İmar planları imzalanıp pazartesi günü askıya çıkacak dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 20:27

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER