Uzm. Dr. Oktay Öcal, Ataşehir'den adaylığa başvurdu

İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'nin başhekimliğini yapan Uzm. Dr. Oktay Öcal, İstanbul'un Ataşehir ilçesinden belediye başkan adaylığına başvurdu.

Uzm. Dr. Oktay Öcal, Ataşehir'den adaylığa başvurdu
 Uzm. Dr. Oktay Öcal, Ataşehir'den adaylığa başvurdu

İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'nin başhekimliğini yapan Uzm. Dr. Oktay Öcal, İstanbul'un Ataşehir ilçesinden belediye başkan adaylığına başvurdu.

Uzm. Dr. Oktay Öcal, Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı'na giderek başvuru evraklarını teslim etti. Burada açıklama yapan Uzm. Dr. Oktay Öcal, "2019 yerel seçimlerinde Ataşehir belediye başkanlığı görevine aday olduğumu bildirmekten onur duyarım" dedi.

 
"Ataşehir ’de yaşayan her yurttaşın fikirlerinin dikkate alındığı bir yönetim modeli oluşturacağız. Partinin temel ilkelerinden taviz vermeden, her siyasi görüşten insanın kendini ait hissedeceği bir belediye ile birlikte sosyal demokrasinin olmazsa olmazı adil dağılımı hayata geçirerek, yerelde elde edilecek her kazanımından, tüm Ataşehirliler’in payını aldığı bir yerel yönetim oluşturacağız" diyen Uzm. Dr. Öcal'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

►Ataşehir bilim ve sanat merkezi olacaktır. İlçemizde bulunan üniversitelerin akademisyenlerinden ve alanında uzman kişilerden oluşacak bir akademik konsey ile kentin başlıca sorunlarını tespit etmek ve bu sorunlara çözüm üretmek başlıca görevlerimden olacaktır. Kentin yerel dinamikleri ve parti örgütümüzün hassasiyetlerini, göz önüne bulundurarak, bir belediye meclisi oluşturacağız.

►Parti içindeki konumum ne olursa olsun, partimin altı okunu her daim kalbimin üzerinde taşıyacağım. Belediye başkanı olmam halinde sosyal demokrat kimliğimi ön plana tutarak, Ataşehir halkına hizmet edeceğim.

►Bu anlayışla, sadece yerel seçimleri kazanmayı değil, yerel oyları siyasi oya dönüştürerek, partimizi Ataşehir’de birinci parti konumuna getireceğimin sözünü vermekteyim.

►Belediye meclisindeki çoğunluğumuzu daha da arttırarak, Ataşehir’i hep birlikte sosyal demokrasinin kalesi haline getireceğiz. Bizden sonrakilere bırakacağımız en önemli miras, şartlar ne olursa olsun, sosyal demokrat iktidarın değişmediği bir Ataşehir ’dir.

►Kentin yerel dinamikleri ve parti örgütümüzün hassasiyetlerini, göz önüne bulundurarak, bir belediye meclisi oluşturacağız. Alt kimlik tartışmaların olmadığı, Atatürkçü çizgimizden taviz vermeden ve partinin temel değerlerini benimseyen kişilerden oluşacak belediye meclisi ile yola çıkmayı hedeflemekteyiz.

►Atatürk’ün cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimiz de en önemli gücümüz olacaktır.

►Belediye başkanı seçildiğimde belediye bütçesini etkin ve verimli bir şekilde kullanacağımın sözünü veriyorum. Kuracağımız belediye iktisadi teşekkülleri ile kente gelir getirici adımlar atılacak ve Ataşehir’in tüm maddi kazanımları Ataşehir halkı için kullanılacaktır.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109