Unico Sigorta, yeni ofisini Ataşehir Teknokent’te açtı 

Unico Sigorta, Dijitalpark Teknokent Ataşehir Yerleşkesi’ndeki yeni teknokent ofisinin açılışını gerçekleştirdi.

Unico Sigorta, yeni ofisini Ataşehir Teknokent’te açtı 

Unico Sigorta, yeni ofisini Ataşehir Teknokent’te açtı 

Unico Sigorta, Dijitalpark Teknokent Ataşehir Yerleşkesi’ndeki yeni teknokent ofisinin açılışını gerçekleştirdi.


Unico Sigorta, teknoloji geliştirme bölgesi olarak 2019’da kurulan ve faaliyetlerine başladığı 2020’den itibaren her geçen gün gelişerek Türkiye’nin teknolojik ve iktisadi hayatına kısa süre içerisinde çok önemli katkılar sağlayan Dijitalpark Teknokent ile anlaşma imzaladı. 


Unico Sigorta, 13 Haziran 2024 tarihinde Dijitalpark Teknokent Ataşehir Yerleşkesi’ndeki yeni teknokent ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Sigortacılık sektörünün sistemsel olarak karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak adına kolları sıvayan Unico Sigorta, Dijitalpark Teknokent ile yaptığı iş birliği kapsamında Ataşehir Yerleşkesi’nde yeni teknokent ofisini açtı. Unico Sigorta’nın bilgi teknolojileri departmanında çalışan 25 kişilik ekibi de yeni teknokent ofisinde gerçekleştirilecek projelerde aktif olarak yer alacak.

Gayemiz değer yaratmak
Unico Sigorta Genel Müdürü Ender Güzeler, “Türkiye’de sigorta sektörü sürekli büyüyor ve buna paralel olarak sigortacılık yazılım ihtiyacı artış gösteriyor. Geleneksel yazılımlar, eski teknolojilere dayalı olmaları nedeniyle sigorta sektöründeki büyümede yenilik ve verimlilik gibi önemli konularda beklenen ilerlemeyi tam olarak sağlayamadığını söyleyebiliriz. Günümüzde performans düşüklüğü ve yüksek maliyet dezavantajıyla mücadele etmek adına yenilikçi bir teknoloji geliştirmek oldukça önem kazandı. Dijitalpark Teknokent ile temel sigortacılık sistemini geliştirmek, yenilikçi ürünler tasarlamak ve inovasyon konusunda çalışmalar yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Teknokent ofisinde gerçekleştirecekleri yeni projeleri ile sigorta süreçlerini uçtan uca dijitalleştirmeyi ve sektördeki yazılım ihtiyacını karşılamayı hedeflediklerini belirten Güzeler, “Ayrıca yapay zekâyı da bu sisteme entegre ederek anlık gelişmelere göre kendini yenileyebilecek, tanımlama ve tahminlemeler yapabilecek bir model geliştireceğiz. Gayemiz, böylelikle hem Unico Sigorta hem de sektör nezdinde bir değer yaratmak” dedi.
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER