Tüm Engelleri Birlikte Kaldıralım”

Tüm Engelleri Birlikte Kaldıralım”

Tüm Engelleri Birlikte Kaldıralım”
Ataşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlara yönelik hazırladığı “Tüm Engelleri Birlikte Kaldıralım” sempozyumu Yeditepe Üniversitesi, Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği ile Gülen Yüz Yaşamla Mücadele ve Yardım Derneği’nin katkılarıyla gerçekleştirildi.

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan sempozyuma; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Haluk Tamgaç ve Abdullah Der, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, Ataşehir Belediyesi Meclis Başkanı Hüseyin Çulha, belediye birim müdürleri, engelli derneklerinin yöneticileri ve çok sayıda Ataşehirli katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Tamgaç, “Altyapısı engelliler için yetersiz olan bir bölgede yeni kurulmuş bir belediye olarak, engelli vatandaşlarımıza daha iyi bir yaşam tarzı sunmak adına gerekli tedbirleri alıp, yasal düzenlemelerin yapılması için her türlü çalışmayı yapıyoruz” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin Ataşehir’deki engellilere yönelik projelerini anlatan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der ise; “Belediye olarak engelli vatandaşlarımıza verdiğimiz destek her zaman devam edecek. Biz Ataşehir Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olacağız” diye konuştu.

Gülen Yüz Yaşamla Mücadele ve Yardım Derneği Genel Sekreteri Doğan Açık’ın moderatörlüğünü yaptığı sempozyumda, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serap İnal, “Bedensel Engellilerin Erişebilirlik Hakları” konusu üzerine katılımcıları bilgilendirdi.
Sempozyuma katılan Ataşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Emine Ardıç, Uzman Çocuk Gelişimi Eğitimcisi Demet Gülaldı, Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfı Genel Sekreteri Melike Argis Şehirli, Alternatif Yaşam Derneği Başkanı Ercan Tutal, Gülen Yüz Yaşamla Mücadele ve Yardım Derneği Başkan Yardımcısı Osman Abalı ve Dünya Dalış Şampiyonu Berna Belgin yaptıkları konuşmalarda; engellilerin sorunları, hukuksal hakları, istihdamı, toplumun engellilere bakış açısı konularına değindiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER