Orhan Çerkez; “Bizim için önemli olan sizin mutluluğunuzdur”

Ataşehir Belediyesi’nin Mevlana Mahallesi 30 Ağustos Emekli Kültür Evi’nde yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Orhan Çerkez; “Bizim için önemli olan sizin mutluluğunuzdur”
 Orhan Çerkez; “Bizim için önemli olan sizin mutluluğunuzdur”

Ataşehir Belediyesi’nin Mevlana Mahallesi 30 Ağustos Emekli Kültür Evi’nde yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.Ataşehir Belediyesi’nin Mevlana Mahallesi 30 Ağustos Parkı’nda açtığı 30 Ağustos Emekli Kültür Evi’nde yapılan toplantıda çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapılarak genel istekler konusunda görüşler alındı. Toplantıya katılan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez; “Bizim için önemli olan sizin mutluluğunuzdur” dedi.

Mevlana Mahallesinde açılan 30 Ağustos Emekli Kültür Evi’nde Ataşehir belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez’in katıldığı toplantıda, yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi verilirken diğer yandan emeklilerin talepleri de not edilerek değerlendirileceği söylendi.

Toplantıya katılan emeklilerin böyle bir Kültür Evi’nin açılması nedeniyle Ataşehir Belediyesine teşekkür ederek mutluluklarını dile getirdiler.

Toplantıda konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez; “ İnşallah bu hizmetimizden mutlu olursunuz.  Amacımız sizlerin sosyalleşmesi ve güzel vakit geçirmesidir. Burada hobi kurslarımız olacaktır.  Meslek edindirme kurslarımız var. Bu kurslara katılmanızı rica ediyoruz. Burası sizin yeriniz. Mevcut kurslar dışında talepleriniz de değerlendirilecektir. Resim, Karakalem, bağlama ve örgü kurslarımız devam ediyor. Tabi ki bu kursların devam etmesi sonucunda sizlerin isteklerinizi burada yerine getirmek bizim için önemlidir” dedi.


Toplantıya katılan emeklilerde bu kurslara ilave olarak İngilizce ve Bilgisayar kurşununda verilmesini talep ettiler. Ayrıca Parkın içinde olan Kültür Evi’nin belli saatler de güvenliğin bulundurulması talebini de ilettiler. Tüm bu istekleri Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, talepleri not alarak gerekli değerlendirilmelerin yapılacağını söyledi.

 
Kültür Evi’nde belediye tarafından ikramlar ücretsiz olarak verilecek ve her gün birkaç gazetenin de emeklilerin okumasına ücretsiz olarak sunulacak.
 

Toplantıya davetli olarak katılan Ataşehir Emekliler Derneği Başkanı emekli öğretmen Cafer Çağrıtekinci de; emeklileri derneğe üye olmaları hususundaki davetini yenileyerek yakında açılacak dernek binamıza gelerek sorunlarımız birlikte paylaşarak, çözüm noktalarında ne yapabiliriz konusunda birbirimize yardımcı olmalıyız dedi.


Daha sonra giriş kapısının önünde hatıra fotoğrafının çekilmesiyle toplantı sona erdi.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 18:07

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER